Logo
 Wydrukuj tę stronę

Nowy rok szkolny: Już ponad 1000 uczniów przebywa w izolacji

Nowy rok szkolny: Już ponad 1000 uczniów przebywa w izolacji

Ponad 1000 uczniów izoluje się w Greater Manchester po tym, jak 15 szkół zostało powiadomionych o pozytywnych przypadkach koronawirusa.

W szkołach podstawowych pozytywne przypadki najczęściej powodowały, że dzieci z tych baniek społecznych były proszone o izolację w domu. Ale w niektórych szkołach średnich całoroczne grupy zostały umieszczone w bańkach, co oznacza, że ​​aż 200 dzieci musi teraz przejść kwarantannę. Dzieje się tak, gdy pięć gmin w Greater Manchester zostało postawionych w stan „czerwonego alarmu” po odnotowaniu największej dziennej liczby przypadków koronawirusa od czasu szczytu pandemii w kwietniu. Co-op Academy w Swinton jest jedną z najbardziej dotkniętych tą chorobą szkół po wykryciu pozytywnych przypadków wirusa zarówno w klasie siódmej, jak i dziesiątej. Grupy roczne odesłano do domu w poniedziałek rano. 

Pierwszą szkołą, która ogłosiła pozytywny przypadek, była Akademia Buile Hill w Salford, która nakazała całej siódmej klasie poddać kwarantannie w domu do 18 września. Szkoła podstawowa Newall Green w Wythenshawe została następnie zaalarmowana o pozytywnym przypadku wirusa w poniedziałek rano i początkowo polecono dzieciom w pierwszej i drugiej klasie, aby się izolowały. Teraz tylko jedna klasa przechodzi do kwarantanny. Dyrektor wykonawcza Sarah Rudd powiedziała, że ​​klasy są obecnie w trakcie gruntownego sprzątania przed powrotem uczniów. Dzieci i nauczyciele pozostaną w domu przez następne 14 dni. Inne grupy izolujące to uczniowie ósmej klasy w Dean Trust Wigan, uczniowie klasy piątej z Manchester High School for Girls, jedna klasa w Yew Tree Community School w Chadderton, cała szósta klasa w Old Hall Drive Academy w Gorton oraz Year One in Szkoła Podstawowa Gorse Hill, Stretford. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com