MenuLotniska w Londynie gotowe do rozpoczęcia testów na COVID

  • Napisane przez  goniec.com
Lotniska w Londynie gotowe do rozpoczęcia testów na COVID

Szefowie londyńskich lotnisk twierdzą, że będą mieli obiekty do testowania pasażerów „w ciągu kilku dni” po tym, jak rząd da im "zielone światło" i jasne wytyczne na ich wprowadzenie. Po wejściu w życie pomysłu czas kwarantanny dla niektórych podróżnych przybywających do Wielkiej Brytanii mógłby zostać skrócony prawie o połowę.

Pięć z sześciu stołecznych lotnisk stwierdziło, że prowadzi zaawansowane rozmowy ze specjalistycznymi dostawcami na temat utworzenia opcjonalnych centrów testowania koronawirusa dla przybywających pasażerów, które mogłyby skrócić czas potrzebny do spędzenia kwarantanny z obecnych 14 dni. Jednak żaden z nich nie uruchomi planów, dopóki ministrowie nie przedstawią im jasnych wytycznych.Stansted, trzeci co do wielkości, jest najbardziej zaawansowany i powiedział, że jest „gotowy do działania, gdy tylko rząd wprowadzi odpowiednią politykę”. Testował centra testowe na parkingach.

Przedstawiciel Heathrow powiedział, że potrzeba około dwóch tygodni „na integrację IT z liniami lotniczymi”, aby testy były operacyjne. Test kosztowałby około 150 funtów. Heathrow ma jeden obiekt w pobliżu hali imigracyjnej w Terminalu 2, a drugi w terminalu Five. Zgodnie z planem Heathrow pasażerowie mieliby jeden test po przylocie, a drugi kilka dni później, aby potwierdzić odczyt. Dyrektor naczelny Heathrow, John Holland-Kaye, powiedział Standardowi: „Jesteśmy gotowi do pracy - wystarczy, że rząd da nam zielone światło.

Lotnisko w Southend poinformowało również, że może rozpocząć testy w ciągu dwóch tygodni. Dyrektor naczelny Glyn Jones powiedział, że lotnisko „ciężko pracuje, aby ponownie zapewnić bezpieczeństwo podróży, inwestując w nowy sprzęt bezpieczeństwa, bio-osłony, obszerne informacje i środek do dezynfekcji rąk co 20 kroków. Potrzebujemy rządu, który pomoże nam w ponownym uruchomieniu naszej branży." (Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę