MenuKolejna szkoła odesłała uczniów. Pracownicy z pozytywnym testem

  • Napisane przez  goniec.com
Kolejna szkoła odesłała uczniów. Pracownicy z pozytywnym testem

Szkoła w Suffolk została zmuszona do zamknięcia po tym, jak pięciu członków personelu nauczycielskiego uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Dwóch innych pracowników Akademii Samuela Warda w Haverhill czeka na wyniki testów na koronawirusa, a akademię nakazano zamknąć w poniedziałek za radą Public Health England. Szkoła stwierdziła w oświadczeniu, że zamknięcie było „środkiem zapobiegawczym” i ma nadzieję, że zostanie ponownie otwarte we wtorek. W szkole ma odbyć się gruntowne sprzątanie, podczas którego setki uczniów opuści lekcje. Dyrektor Andy Hunter wyjaśnił: „Bezpieczeństwo uczniów i wszystkich pracujących w szkole jest moim największym priorytetem. Oczywiście jest to ogromne rozczarowanie po ciężkiej pracy nad przywróceniem szkoły do ​​pracy.

„Przyjrzę się uważnie systemom, które wprowadziliśmy, aby spróbować zrozumieć, w jaki sposób doszło do transmisji, i upewnić się, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć szanse powtórzenia się tej samej rzeczy”. Szkoła podała, że ​​każdy, kto miał bliski kontakt z zarażonym personelem, został skontaktowany i poproszony o izolację na 14 dni. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę