MenuKoronawirus: Mają najgorszy wskaźnik w Anglii. Jest zaostrzenie ograniczeń

  • Napisane przez  goniec.com
Koronawirus: Mają najgorszy wskaźnik w Anglii. Jest zaostrzenie ograniczeń

Mieszkańców Bolton prosi się, aby nie mieszali się z innymi gospodarstwami domowymi po gwałtownym wzroście liczby przypadków koronawirusa. 

Mieszkańcom Greater Manchester zaleca się również korzystanie z transportu publicznego wyłącznie do podstawowych celów. Nowe środki, które zostały ogłoszone w sobotę wieczorem i natychmiast weszły w życie, mają na celu zapobieżenie potrzebie lokalnej blokady, powiedziała Rada Bolton. Dzieje się tak, gdy wskaźnik infekcji w mieście ostatnio wzrósł do 99 przypadków na 100 000 mieszkańców tygodniowo, jest najgorszy od początku pandemii i najwyższy w Anglii

 Jest to znacznie powyżej progu 20 na 100 000 stosowanego na brytyjskich listach kwarantanny dla podróżnych. Rada Bolton podała, że ​​osoby w wieku od 18 do 49 lat stanowią ponad 90% przypadków. Jest to najwyższy wskaźnik w Anglii i gwałtownie wzrósł z 18,8 w ciągu siedmiu dni do 25 sierpnia.Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego Rady Bolton, dr Helen Lowey, powiedziała: „Jest to kluczowy etap naszej reakcji na koronawirusa i to, co teraz zrobimy, znacząco wpłynie na to, jak szybko możemy obniżyć wskaźnik do możliwie najniższego poziomu. „Przeprowadzamy dodatkowe testy, w tym rozdajemy zestawy do testów domowych, oraz przeprowadzamy dodatkowe wizyty na miejscu, aby wesprzeć firmy w zapewnieniu bezpieczeństwa Covid oraz egzekwować w razie potrzeby. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę