MenuAnglia: szkoły są zamykane, dzieci wysyłane na izolacje

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia: szkoły są zamykane, dzieci wysyłane na izolacje

Wszystkie szkoły podstawowe i średnie w Greater Manchester, Yorkshire, Leicestershire, Lancashire i Buckinghamshire zostały dotknięte wirusem - uczniowie są wysyłani do domu, a niekiedy placówki opóźniają rozpoczęcie roku szkolnego. 

Liceum Sir Williama Borlase'a w Marlow, Bucks, opóźniło rozpoczęcie semestru, ponieważ 20 uczniów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 po powrocie z imprezowych wakacji na grecką wyspę Zante. Dzisiaj okazało się, że kolejne siedem szkół - które w przeciwieństwie do Sir Williama Borlase'a rozpoczęły już semestr - poprosiło uczniów, aby poszli do domu, niektóre po kilku godzinach spędzonych w klasie.

Tysiące uczniów w Anglii i Walii zaczęło wracać do klas w tym tygodniu, a pozostali mają zostać otwarte w przyszłym tygodniu. Wśród nich była szkoła King David High School w Crumspall w hrabstwie Manchester, która wydała 21 000 funtów na wdrożenie niezbędnych przepisów i technologii umożliwiających zachowanie dystansu społecznego i samoizolacji. Szkoła średnia wznowiła naukę dla uczniów klas szóstych oraz nabór do siódmej klasy w zeszły piątek. Jednak jeden ze starszych uczniów zaczął źle się czuć i tego samego wieczoru uzyskał gorączkę. W niedzielę wynik testu był dodatni. Trzech uczniów, którzy znajdowali się w promieniu dwóch metrów od dziecka, musi teraz izolować się na 14 dni.

Dixons Trinity Academy, gimnazjum i Dixons King's Academy, liceum, w Bradford poprosiły niektórych uczniów i pracowników o izolację, donosi The Daily Mirror. Nastąpiło po tym, jak dwóch członków personelu i jeden uczeń uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa po ponownym uruchomieniu akademii w ubiegły wtorek.

Akademia Ridgeway Primary Academy w Market Harborough, Leicestershire, została uruchomiona w zeszły piątek, ale w weekend odkryto, że jeden uczeń w wieku od pięciu do siedmiu lat miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa.W rezultacie uczeń został poproszony o izolację na 10 dni, a kilka innych osób, które miały bliski kontakt z dzieckiem, zostało poproszonych o izolację na 14 dni.

Mówi się, że jena z placówek w Whitworth w Lancashire wysłała w czwartek uczniów z powrotem do domu, aby się izolowali. Również szkoła w Buckinghamshire, Chesham Grammar School wysłała niektórych swoich uczniów do domu, aby się izolowali.(Źródło: dailymail.co.uk)

 

Powrót na górę