Logo
 Wydrukuj tę stronę

Koronawirus: Rada Miasta prosi o utrzymanie ograniczeń lokalnych po wzroście liczby przypadków

Koronawirus: Rada Miasta prosi o utrzymanie ograniczeń lokalnych po wzroście liczby przypadków

Rada Bolton zwróciła się do rządu o utrzymanie ograniczeń dotyczących COVID-19 na tym obszarze na dzień przed ich zniesieniem. 

Rząd ogłosił w zeszłym tygodniu, że różne gospodarstwa domowe w Bolton mogą spotykać się w pomieszczeniach lub w prywatnych ogrodach od środy 2 września. Lokalni przywódcy polityczni opowiadali się za zniesieniem ograniczeń ze względu na spadek liczby przypadków. Jednak szefowie rady poprosili teraz o utrzymanie środków po tym, jak dane ujawniły, że wskaźnik lokalnych zakażeń podskoczył do 56,4 przypadków na 100 000 osób.

Decyzja zapada po tym, jak szefowie rady odbyli nadzwyczajne spotkanie w sprawie wzrostu liczby przypadków, które nie są ograniczone do jednego obszaru, społeczności lub miejsca pracy. Niektóre firmy, w tym te oferujące usługi bliskiego kontaktu, nie zostaną ponownie otwarte zgodnie z planem, jeśli ograniczenia będą nadal obowiązywać. Wydaje się, że główną przyczyną nagłego wzrostu są infekcje między różnymi gospodarstwami domowymi, przy czym osoby w wieku od 18 do 49 lat stanowią przytłaczającą większość nowych przypadków. David Greenhalgh, przewodniczący Rady Bolton, powiedział:"Wezwaliśmy rząd do zwolnienia Boltona z dodatkowych ograniczeń w czasie, gdy wskaźniki infekcji były niskie. Była to wówczas właściwa decyzja. Jednak nastąpił nagły i nieprzewidywalny wzrost liczby przypadków koronawirusa w Bolton. Zawsze kierowaliśmy się danymi, co oznacza, że ​​nie mamy innego wyboru, jak tylko działać szybko, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Stawka wynosi 56,4 na 100 000, co sprawia, że ​​jesteśmy głównym obszarem niepokoju w Wielkiej Brytanii. Musimy potraktować to poważnie i przestrzegać przepisów".

"Nie spotykaj się z osobami, z którymi nie mieszkasz, ani wewnątrz, ani w prywatnym ogrodzie. Zachowaj dystans społeczny, regularnie myj ręce i zakładaj zakrycie twarzy, gdy jest to wymagane." - zaapelowała dr Helen Lowey, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Bolton Council. 

Podobna sytuacja miała miejsce w Trafford, gdzie również lokalna władza zaapelowała o utrzymanie lokalnych blokada.  W obu przypadkach rząd przychylił się do apelu. 

(Źródło: news.sky.com)

Zobacz także:

© Goniec.com