MenuLondyn: Biskup sprzedawał "boski olej" na koronawirusa

  • Napisane przez  goniec.com
Londyn: Biskup sprzedawał "boski olej" na koronawirusa

Watchdog rozpoczyna dochodzenie w kościele, którego biskup promowało fałszywe zestawy ochronne dla koronawirusa. Duchowny sprzedawał "boski olej" za 91 funtów. Jak przekonywał specyfik nie tylko leczy ale również pomaga zapobiegać chorobie. 

Biskup Climate Wiseman, głowa Kościoła Królestwa w Camberwell, przyznał, że do kwietnia udadło mu sprzedać ponad 1000 zestawów. "To jest oparte na Biblii - jestem chrześcijaninem i Biblia mówi, że ma nas chronić przed plagami” - powiedział. Wcześniej upierał się, że kościół nie sprzedaje zestawów, a cena miała pokrywać tylko koszty składników, przędzy, opłaty pocztowej i opakowania. W swoim poście na blogu biskup Wiseman stwierdził, że mikstura z drewna cedrowego, hizopu i szkarłatnej przędzy działa jako „niewidzialna bariera dla mocy ciemności”. Napisał: „To przez wiarę można uratować się przed pandemią koronawirusa, okrywając się boskim olejem chroniącym przed zarazą i nosząc szkarłatną włóczkę na ciele. „Dlatego chcę cię zachęcić, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, abyś dziś kupił swój boski zestaw ochronny przed zarazą!”

Zestawy - mała butelka oleju i kawałek czerwonej przędzy -  w końcu zostały usunięte ze strony internetowej Kingdom Church i ze stron mediów społecznościowych w ramach osobnego dochodzenia w sprawie standardów handlowych. Helen Earner, dyrektor usług regulacyjnych w Charity Commission, powiedziała: „Organizacje charytatywne powinny być organizacjami, którym ludzie mogą ufać. Wiele osób będzie zaniepokojonych zarzutami dotyczącymi działalności tej organizacji charytatywnej w odniesieniu do Covid-19, więc słuszne jest, że my i inni interweniowaliśmy. „Nasze własne badanie The Kingdom Church GB ujawniło dalsze obawy, które wymagają zbadania, dlatego właśnie wszczęliśmy oficjalne dochodzenie”. (Źródło: independent.co.uk)

Powrót na górę