MenuWielka Brytania: Zaczyna się druga fala kononawirusa!

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Zaczyna się druga fala kononawirusa!

Wielka Brytania zgłosiła wzrost liczby przypadków zachorowań na koronawirusa. W niedzielę 1040 osób uzyskało pozytywny wynik testu na COVID 19. 

Dane te zwiększyły teraz całkowitą liczbę przypadków w Wielkiej Brytanii do 317 379 i pojawiły się dwa tygodnie po tym, jak Boris Johnson ostrzegł przed drugą falą wirusa, który uderzył w ten kraj. W sobotę Wielka Brytania zarejestrowała kolejne 1012 przypadków, a dzień wcześniej odnotowano łącznie 1441. Jest to największy jednodniowy wzrost od dwóch miesięcy. Po znacznym zniesieniu ograniczeń dotyczących blokad liczba przypadków zaczęła rosnąć, a kilka obszarów objęto lokalnymi blokadami.
Ze względu na wzrost liczby przypadków w wielu miastach na północy i w Midlands wzrosły obawy przed dalszymi lokalnymi blokadami. Na czerwonej liście rządu znajduje się 20 miast w Greater Manchester, Lancaashire, West Yorkshire i Leicestershire. Lokalne blokady utrzymują się w Blackburn z Darwen i Leicester ze względu na wskaźniki infekcji wynoszące odpowiednio 77,9 i 56,3 na 100 000. (Źródło: express.co.uk)

Powrót na górę