Logo
 Wydrukuj tę stronę

Kolejne turystyczne państwa mogą trafić na czerwoną listę Wielkiej Brytanii

Kolejne turystyczne państwa mogą trafić na czerwoną listę Wielkiej Brytanii

Rosną obawy, że Grecja, Chorwacja i Turcja jako kolejne kraje trafią na czerwoną listę. Oznacza to, że osoby podróżujące z tych państw do Wielkiej Brytanii będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie. 

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii desperacko próbują wrócić do domu z Grecji i Chorwacji, ponieważ rosną obawy, że kolejne narody europejskie mogą zostać dodane do „czerwonej listy”. W Grecji odnotowano znaczny wzrost liczby nowych przypadków - z 202 w zeszłym tygodniu do 226 wczoraj - podczas gdy Chorwacja przekroczyła poziom kwarantanny ustalony przez rząd Wielkiej Brytanii, wynoszący 20 przypadków na 100 000 osób w okresie siedmiu dni.
Obawy, że kraje mogą zostać dodane do listy kwarantanny, pojawiły się w momencie, kiedy ministrowie desperacko próbują kontrolować rozprzestrzenianie się pandemii. Aby uniknąć dalszych nieporozumień i zakłóceń, eksperci z branży turystycznej wzywają Wielką Brytanię do przyjęcia testów o wartości 50 GBP, które zostały wprowadzone na lotniskach w Islandii. Zwolennicy testów twierdzą, że otworzą one drogę do podróży międzynarodowych, dodadzą zaufania wczasowiczom i radykalnie zmniejszą negatywne skutki dla przemysłu i całej gospodarki. (Źródło: dailymail.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com