MenuNa basen i siłownię pod pewnymi warunkami

  • Napisane przez  goniec.com
Na basen i siłownię pod pewnymi warunkami

Potwierdzono, że planowane otwarcie basenów, sal fitness, siłowni i centrów rekreacyjnych w Walii odbędzie się w poniedziałek. 

Centra zabaw dla dzieci również mogą zostać ponownie otwarte, ale obszary, które nie są łatwe do czyszczenia, takie jak baseny z piłkami, muszą pozostać zamknięte. Rząd walijski powiedział, że firmy są prawnie zobowiązane do „minimalizowania ryzyka narażenia na koronawirusa” w swoich siedzibach. Rady otrzymają dodatkowe uprawnienia do egzekwowania wymogów. Obejmują one zapewnienie ludziom zachowania odległości dwóch metrów tam, gdzie to możliwe, oraz środki mające na celu unikanie bliskich interakcji, gdy tak nie jest, takie jak instalowanie ekranów, używanie osłon twarzy i poprawa higieny.

Premier Mark Drakeford powiedział: „Dla niewielkiej mniejszości osób i firm, które nie przestrzegają prawa, chcę jasno powiedzieć, że podejmiemy działania i nie zawahamy się zamknąć poszczególnych lokali, jeśli będzie to konieczne. „Władze lokalne otrzymują zwiększone uprawnienia do interwencji i skuteczniejszego reagowania na skargi, w tym te zgłaszane do TUC w Walii i powiązanych z nim związków”. Chociaż siłownie i ośrodki rekreacyjne będą mogły być otwarte od poniedziałku, będą wyglądać zupełnie inaczej niż przed początkiem pandemii.Sauny i łaźnie parowe pozostaną zamknięte, a pływacy proszeni są o przybycie na basen w stanie gotowości do pływania. Osoby wracające do sal gimnastycznych Leisure for Life będą musiały zarezerwować osobiste sesje treningowe i zajęcia z wyprzedzeniem, z mniejszą liczbą osób na zajęciach i obowiązującymi środkami dystansowania społecznego (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę