MenuWielka Brytania: Nowe państwa na liście obowiązkowej kwarantanny

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Nowe państwa na liście obowiązkowej kwarantanny

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z Belgii, Bahamów i Andory będą musiały poddać się kwarantannie przez 14 dni. Sekretarz transportu Grant Shapps powiedział, że zmiany zaczną się o 4:00 czasu polskiego w sobotę, z wyjątkiem Walii, gdzie zaczęły się o północy w czwartek.

Kraje te jako ostatnie zmieniły zasady, po ponownym wprowadzeniu kwarantann w Hiszpanii i Luksemburgu.Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega również przed „niemal koniecznymi podróżami” do tych trzech krajów. Ale podróżni z Brunei i Malezji przybywający do Anglii i Walii nie będą już musieli się izolować po spadku potwierdzonych przypadków koronawirusa. Sekretarz ds. Transportu powiedział wcześniej, że „nie może wykluczyć” umieszczenia innych krajów na liście, ponieważ porady dotyczące podróży są poddawane przeglądowi. Osoby, które nie izolują się w razie potrzeby, mogą zostać ukarane grzywną do 1000 GBP w Anglii, Walii i Irlandii Północnej, a osoby powracające do Szkocji mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 480 GBP, a grzywny do 5000 GBP dla uporczywych przestępców.

Każdego roku Belgię odwiedza 1,8 miliona Brytyjczyków, a Andorę - 150 000. Tymczasem Bahamy odwiedziło w 2018 roku ponad 36000 wizyt z Wielkiej Brytanii. Według danych opublikowanych w czwartek w Belgii odnotowano 49,2 nowych przypadków na 100 000 osób, co jest wynikiem wyższym niż najnowszy wskaźnik w Wielkiej Brytanii wynoszący 14,3. Dla porównania, stopa Hiszpanii wynosiła 27,4 mniej więcej w czasie, gdy została usunięta z brytyjskiej listy korytarzy podróży. Tymczasem wzrost liczby przypadków odnotowuje także sąsiad Belgii, Francja. (Źróło: bbc.com)

Powrót na górę