MenuKolejne miasto trafiło na listę miejsc z blokadami

  • Napisane przez  goniec.com
Kolejne miasto trafiło na listę miejsc z blokadami

W ciągu ostatnich dni liczba przypadków zachorowań na koronawirusa wzrosła w Anglii o 17%. Służby planują kolejne blokady. 

Presto to kolejne miasto, w którym lada dzień mogą zostać wprowadzone blokady, bowiem w mieście liczna zakażonych COVID19 podwoiła się w ciągu tygodnia. Około 4966 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa między 23 a 29 lipca. To o 713 więcej niż w poprzednim tygodniu i trzeci z rzędu tygodniowy wzrost. Dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Lancashire powiedział BBC, że spodziewa się wprowadzenia nowych środków ochronnych „w ciągu najbliższych kilku dni”. (Źródło: standard.co.uk)

 AKTUALIZACJA: Jak zapowiadaliśmy w Preston ponownie wprowadzano środki blokujące. Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że decyzja o rozszerzeniu ograniczeń została podjęta „na prośbę lokalnego obszaru”. Prawie połowa przypadków zgłoszonych w Preston dotyczyła osób w wieku 30 lat i młodszych, powiedział dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Lancashire, dr Sakthi Karunanithi. Ponieważ miasto została wyznaczone przez rząd jako „obszar interwencji”, będzie mogło uzyskać dodatkowe wsparcie w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. 

Nowe ograniczenia firmy Preston oznaczają, że od północy (z piątku na sobotę) ludzie z różnych gospodarstw domowych nie będą mogli spotykać się w domach lub prywatnych ogrodach. Zabrania również członkom dwóch różnych gospodarstw domowych mieszania się w pubach i restauracjach, chociaż pojedyncze gospodarstwa domowe nadal będą mogły odwiedzać miejsca noclegowe. Bańki społeczne są zwolnione z ograniczeń, a mieszkańcy mogą spotykać się w grupach do sześciu - lub więcej niż sześciu, jeśli pochodzą wyłącznie z dwóch gospodarstw - na terenach zewnętrznych, takich jak parki i ogródki piwne. Zaostrzenie środków dotyczy tylko osób mieszkających w granicach Preston City Council(Źródło: bbc.com)

Powrót na górę