MenuNie masz maski? Zostaniesz wyproszony ze sklepu

  • Napisane przez  goniec.com
Nie masz maski? Zostaniesz wyproszony ze sklepu

Zostały wydane pełne wytyczne dotyczące noszenia osłon twarzy w sklepach w Anglii.

Zakrycia będą obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach publicznych, w tym w supermarketach, wewnętrznych centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych, bankach i urzędach pocztowych. Muszą być również noszone przy zakupie jedzenia i napojów na wynos, chociaż można je zdjąć w części wypoczynkowej. Złamanie przepisów może grozić grzywną w wysokości do 100 funtów. A policja będzie mogła „użyć siły”, aby usunąć klientów ze sklepów, jeśli nie chcą zakryć twarzy, a także uniemożliwić im wejście - mówi College of Policing.
Jednak siły zbrojne oświadczyły, że będą egzekwować przepisy, w tym grzywny w wysokości 100 funtów, w ostateczności - a funkcjonariusze nie będą patrolować pomieszczeń. Istnieją wyjątki od nowych zasad dla dzieci poniżej 11 roku życia, osób niepełnosprawnych lub z niektórymi schorzeniami, takimi jak zaburzenia układu oddechowego lub poznawczego, które utrudniają im noszenie zakrycia twarzy. Public Health England ostrzega rodziców, aby nie kupowali okryć dla niemowląt i małych dzieci ze względu na ryzyko zadławienia lub uduszenia. Noszenie nakryć twarzy przez pracowników sklepów nie jest obowiązkowe, ale rząd powiedział, że „stanowczo” zaleca pracodawcom rozważenie ich zastosowania tam, gdzie jest to stosowne.

Rząd powiedział, że ich noszenie spoczywa na osobach fizycznych, chociaż zachęca się firmy do podejmowania kroków zachęcających klientów do przestrzegania prawa, na przykład za pomocą znaków. Sainsbury's i Costa Coffee już zapowiedziały, że ich pracownicy kontrolować klientów, którzy wchodzą do ich sklepów. Asda powiedział, że egzekwowanie jest „obowiązkiem odpowiednich władz”. Ale Waitrose przyznał, że będzie miał personel przy wejściu przypominający klientom o regule, podczas gdy Greggs i McDonalds powiedzieli, że klienci na wynos muszą nosić maski. Komisarz Dame Cressida Dick powiedziała, że ​​policja w Londynie będzie egzekwować noszenie okrycia w sklepach tylko „w ostateczności” - jeśli ludzie bez przykrycia odmówią opuszczenia sklepu lub staną się „agresywni”.

Maski nie będą obowiązkowe w obiektach zamkniętych, które mają inne środki bezpieczeństwa, w tym:

W restauracje;
Puby;
Fryzjerzy i salony;
Siłownie i ośrodki rekreacyjne
Kina, sale koncertowe i teatry
Atrakcje turystyczne, takie jak muzea.

Według rządu zakrycia twarzy powinny zakrywać usta i nos i mogą być tak proste, jak szalik lub bandana, która bezpiecznie przylega do twarzy bez konieczności trzymania na miejscu. Wymóg noszenia osłon twarzy w węzłach transportowych - dworcach kolejowych i autobusowych, lotniskach i portach morskich - dotyczy tylko tych obszarów, które są całkowicie zamknięte i zamknięte. W niektórych sytuacjach możesz zdjąć osłonę twarzy, na przykład w celu potwierdzenia tożsamości w bankach lub przy zakupie produktów z ograniczeniem wiekowym.

Jak to wygląda w transporcie miejski? Przeczytasz o tym TUTAJ 

Zakrywanie twarzy jest obowiązkowe w sklepach w Szkocji od 10 lipca. Kupujący nie są obecnie zobowiązani do noszenia ich w Walii lub Irlandii Północnej. (Źródło: bbc.com)

 

 

 

Powrót na górę