MenuMc Donald's obniża ceny i prosi klientów o ich dane osobowe

  • Napisane przez  goniec.com
Mc Donald's obniża ceny i prosi klientów o ich dane osobowe

Już jutro Mc Donald's otwiera swoje restaurację. Osoby, które chcą wejść do środka i zostać obsłużonym przez kelnerów muszą zostawić swoje dane kontaktowe.

McDonald's ogłosił, że od jutra (23 lipca) ponownie otworzy około 700 restauracji w całej Wielkiej Brytanii, ale klienci będą musieli zostawić swoje dane kontaktowe, a jedzenie będzie serwowane tylko przez obsługę stolika. "Zostają wprowadzone środki dystansowania społecznego, a restauracja będzie ostrożnie zarządzać liczbą klientów, aby zapobiec zatorom. Po przyjeździe klienci zostaną poproszeni o użycie dostarczonego środka do dezynfekcji rąk i przestrzeganie środków bezpieczeństwa określonych w restauracjach, aby zapewnić im, innym klientom i zespołom restauracyjnym bezpieczeństwo. Jedzenie będzie podawane przez obsługę kelnerską tylko wtedy, gdy klienci będą mogli składać zamówienia bezpośrednio do swojego stolika za pośrednictwem aplikacji Mc Donald's, przy kasie lub w kiosku.McDonald's poprosi również klientów, którzy zdecydują się zjeść posiłek, o pozostawienie swoich danych kontaktowych za pomocą smartfona w celu zeskanowania kodu QR, który przenosi ich na specjalną stronę internetową, lub odwiedzając tę ​​stronę bezpośrednio, zgodnie z wytycznymi rządu.|" - informuje sieć.

Dane kontaktowe będą zawierać imię i nazwisko, numer telefonu, datę i godzinę wizyty oraz numer restauracji. Informacje te będą następnie przechowywane przez 21 dni i mogą zostać przekazane do NHS Track and Trace, jeśli jest to wymagane. W restauracji wyraźne oznaczenia pomogą klientom i personelowi zachować bezpieczną odległość od siebie, a punkty styku, w tym ekrany do samodzielnego zamawiania, czytniki kart i drzwi, będą czyszczone co najmniej co 30 minut. Ekrany z Perspexu zostały również zamontowane w kuchniach, strefach usługowych, a okna Drive-thru zostały wyposażone w dodatkowy sprzęt ochronny, w tym jednorazowe rękawiczki i osłony twarzy. Ponadto klienci zostaną poproszeni o korzystanie z płatności zbliżeniowych, a na każdej zmianie będzie mniej pracowników .

Posunięcie to nastąpiło zaledwie kilka tygodni po tym, jak McDonald's ogłosił plany obniżenia cen niektórych swoich najbardziej lubianych produktów, aby pomóc przywrócić klientów. Ceny Chicken McNuggets, Happy Meals i Quarter Pounder zostały obniżone po tym, jak Rishi Sunak obniżył podatek VAT z 20 do 5 procent. McDonald's ogłosił również, że zalecił franczyzom obniżenie cen klasycznych pozycji menu - w tym 50 pensów na ukochane posiłki śniadaniowe. Inne ceny, które miały spaść, obejmowały 40 pensów na Extra Value Meals, 30 pensów na Happy Meals i cięcia na kawę McCafe. (Źródło: dailymail.co.uk)

Powrót na górę