MenuRewolucja w M&S. Blisko 1000 osób ma stracić pracę

  • Napisane przez  goniec.com
Rewolucja w M&S. Blisko 1000 osób ma stracić pracę

Marks and Spencer przyspiesza restrukturyzację z powodu uderzenia koronawirusa w handel. Sprzedawca przyznał, że zagrożonych utrata pracy jest 950 osób. Rzecznik powiedział, że posunięcie to oznacza „ważny krok” na drodze do stania się „silniejszą, szczuplejszą” firmą.

M&S przechodził już restrukturyzację, która obejmowała cięcie kosztów i zamknięcie niektórych sklepów. Firma poinformowała, że ​​rozpoczęła konsultacje zbiorowe z przedstawicielami pracowników i przedstawiła plany, aby w pierwszej kolejności zaoferować pracownikom, których to dotyczy, dobrowolne zwolnienia. Sacha Berendji, dyrektor ds. Handlu detalicznego, operacji i nieruchomości w M&S, powiedział: „W czasie kryzysu widzieliśmy, jak możemy pracować szybciej i bardziej elastycznie, wzmacniając zespoły sklepów, i ważne jest, abyśmy osadzili ten sposób pracy. Naszym priorytetem jest teraz wspieranie wszystkich zainteresowanych w procesie konsultacji i poza nim”.

Sklepy spożywcze M&S były otwarte przez cały okres blokady koronawirusa, ale handel w innych częściach firmy został poważnie dotknięty. Sprzedaż odzieży spadła o 84% rok do roku w najniższym punkcie, podała firma w maju, ostrzegając, że niektóre nawyki klientów „zmieniły się na zawsze”.

Wcześniej fala zwolnień nastąpiła:

Do 5000 zwolnień w grupie SSP będącej właścicielem Upper Crust

Do 12 000 miejsc pracy w British Airways

Do 700 miejsc pracy w Harrods

Około 600 pracowników w wytwórni koszul TM Lewin

1900 miejsc pracy w Casual Dining Group, właścicielce Café Rouge

1000 miejsc pracy w Pret A Manger

1700 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii u producenta samolotów Airbus

1300 załogi i 727 pilotów w EasyJet

550 miejsc pracy jest dostępnych w Daily Mirror wydawcy Reach.

 

Powrót na górę