Menu


Koronawirus w UK: Leicester objęte lokalną blokadą

  • Napisane przez  tvn24.pl, gazeta.pl
Koronawirus w UK: Leicester objęte lokalną blokadą

Położone w środkowej Anglii liczące 350 tysięcy mieszkańców Leicester, gdzie w ostatnich dniach szybko wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem, zostaje objęte lokalną blokadą - poinformował brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. 

- Od wtorku zamknięte zostaną ponownie wszystkie sklepy z wyjątkiem tych, które sprzedają niezbędne artykuły, a od czwartku - szkoły - czytamy na tvn24.pl. - Mieszkańcom zalecono pozostawanie w domach tak długo, jak to możliwe, zaś wszystkim - powstrzymanie się od podróży z i do Leicester, o ile nie jest to absolutnie koniecznie. Ponadto Leicester zostaje wyłączone z następnej fazy znoszenia ograniczeń, która w Anglii zacznie się od najbliższej soboty. W kraju zostaną otwarte m.in. puby, restauracje, muzea, kina, hotele czy salony fryzjerskie.

Sytuacja w Leicester jest obserwowana przez brytyjski rząd od dawna. Jak podaje gazeta.pl, w ciągu pierwszych dwóch tygodni czerwca, w mieście wykryto 658 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie od momentu wybuchu epidemii, w Leicester odnotowano 2 500 przypadków zakażeń. 

Tymczasem szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział w poniedziałek, że pandemia COVID-19 nawet nie zbliża się jeszcze do końca. - Choć wiele krajów poczyniło postępy, tak naprawdę pandemia przyspiesza - dodał.

- Większość ludzi jest nadal podatna na wirusa, pandemia ma jeszcze przestrzeń, w której może się rozwijać - podkreślił szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ostrzegł, że "najgorsze może być jeszcze przed nami" i poinformował, że w przyszłym tygodniu WHO wyśle zespół śledczy do Chin, by zbadać przyczyny i początki koronawirusa.

Łącznie w Wielkiej Brytanii na koronawirusa zachorowało 311 tys. osób, zmarło 43 tys. osób.

Powrót na górę