MenuCovid-19 zdiagnozowany u 11-tygodniowego dziecka

  • Napisane przez  Goniec.com
shutterstock shutterstock

Mały Ares Banister został przetestowany pozytywnie na koronawirusa w Leicester Royal Infirmary we wtorek.

Jego matka powiedziała, że czuje strach i panikę, myśląc, że 11-tygodniowy chłopiec może umrzeć po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Ares Banister został zdiagnozowany po przyjęciu w poniedziałek do szpitala Leicester Royal Infirmary z wysoką temperaturą. Jego matka Jodie, z Leicester, powiedziała, że ​​przed pozytywnym testem we wtorek Ares miał zły dzień, ale teraz wydaje jej się, że się uspokoił.

Szpital powiedział, że nie może komentować poszczególnych przypadków.

30-letnia pani Banister powiedziała, że ​​rodzina była bardzo ostrożna po wybuchu pandemii koronawirusa. - Więc pomyśleliśmy, że nie ma mowy, żeby to był Covid - wyjaśniła. - To był strach i panika. Po prostu siedziałam tam i płakałam. To było przerażające. Pierwszą rzeczą, którą automatycznie myślisz, jest to, że umrze. Tak się bałam. - dodaje matka.

Ares jest obecnie w szpitalu, a pani Bannister dodała: - Ponieważ nie ma leczenia Covid, mogą mu tylko zapewnić komfort i opiekę.

Pani Banister, która ma nadzieję, że jej pozostałe troje dzieci nie zaraziło się wirusem, dodała: - Ja i dzieci nie wychodziliśmy z domu od tygodni. Mój mąż jest kluczowym pracownikiem, ale kiedy wraca z pracy do domu, zostawia ubranie przy drzwiach i w osobnej torbie na pranie. Wycieramy klamki i wszystkie powierzchnie. Jesteśmy w szoku. Cały nasz świat został właśnie wywrócony do góry nogami.

(bbc.com)

Powrót na górę