MenuLondyńskie szpitale zalewa fala przypadków koronawirusa

  • Napisane przez  Goniec.com
shutterstock shutterstock

Szpitale londyńskie stoją w obliczu ogromnego przypływu pacjentów z koronawirusem. Zaczyna im również brakować łóżek na intensywnej terapii.

Chris Hopson, z NHS Provider, który reprezentuje szpitale, powiedział, że podczas gdy możliwości opieki krytycznej zostały zwiększone, szpitale w stolicy odnotowały „eksplozję” nowych przypadków.

Jedna trzecia brytyjskich przypadków została zdiagnozowana w Londynie.

Obecnie szpitale walczą z dwoma problemami. Pierwszy to gwałtowny wzrost popytu, jaki widzą u poważnie chorych pacjentów. - Obserwujemy 30%, 40%, a nawet w niektórych miejscach 50% wskaźników zachorowań, a jednocześnie pracownicy łapią wirusa lub znajdują się w szczególnie wrażliwych grupach lub muszą się izolować. - mówi Hopson.

Hopson powiedział, że chociaż wprowadzono dodatkową ilość 4000 łóżek w centrum ExCel w londyńskiej dzielnicy Docklands, dyrektorzy szpitali obawiali się, że zostanie ona wykorzystana bardzo szybko.

NHS podjął bezprecedensowe kroki, aby przygotować się do szczytu, który według ekspertów nastąpi za dwa lub trzy tygodnie.

Od następnego miesiąca wszystkie rutynowe operacje, takie jak wymiana stawu biodrowego i kolanowego, są anulowane na trzy miesiące.

Zaproponowano także, aby jak najwięcej pacjentów wypisano ze szpitala. Te dwa rozwiązania mogą zwolnić 30 000 ze 100 000 łóżek szpitalnych w samej Anglii.

(bbc.com)

Powrót na górę