MenuKoronawirus: w Wielkiej Brytanii zdiagnozowano kolejne cztery osoby

  • Napisane przez  Goniec.com
Koronawirus: w Wielkiej Brytanii zdiagnozowano kolejne cztery osoby

Liczba osób zarażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii wzrosła do ośmiu, po tym, jak czterech kolejnych pacjentów w Anglii uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa.

Rząd ogłosił nowe uprawnienia do utrzymywania ludzi w kwarantannie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. W tym celu Departament Zdrowia opisał koronawirusa jako „poważne i bezpośrednie zagrożenie” dla zdrowia publicznego. Ogólny poziom ryzyka w Wielkiej Brytanii pozostaje umiarkowany.

Na całym świecie odnotowano ponad 40 000 przypadków wirusa, głównie w Chinach. Całkowita liczba zgonów w Chinach wynosi obecnie 908, ale liczba nowo zarażonych osób na chwilę obecną ustabilizowała się.

Potwierdzając cztery nowe przypadki w poniedziałek, główny oficer medyczny w Anglii prof. Chris Whitty powiedział, że wirus został przekazany we Francji. Dodał, że te osoby zostały przeniesione do specjalistycznych centrów NHS w Guy's i St Thomas 'oraz do szpitali Royal Free w Londynie.

Iain Watson, korespondent BBC, powiedział, że zostały zastosowane nowe środki, ponieważ pasażer pierwszego brytyjskiego lotu z Wuhan, który jest obecnie przetrzymywany w kwarantannie na Wirral grozi ucieczką. - Obecnie przepisy nie są wystarczająco silne, aby powstrzymać go przed odejściem przed upływem terminu 14 dni, dlatego wprowadzono nowe przepisy, aby zmusić go do pozostania na miejscu - powiedział.

Rzecznik departamentu zdrowia powiedział: - Zaostrzamy nasze przepisy, abyśmy mogli zapewnić izolację osobom ze względu na ich własne bezpieczeństwo, jeśli pracownicy służby zdrowia uważają, że mogą być narażeni na rozprzestrzenianie wirusa wśród innych członków społeczeństwa. Ten środek słusznie ułatwi pracownikom służby zdrowia zapewnienie bezpieczeństwa ludziom w całym kraju.

W niedzielę około 200 obywateli brytyjskich i zagranicznych przybyło drugim i ostatnim lotem czarterowanym do ministerstwa spraw zagranicznych do Wielkiej Brytanii z Wuhan. Ewakuowani zostali zabrani do centrum konferencyjnego Milton Keynes na 14 dni kwarantanny.

(bbc.com)

Powrót na górę