MenuGdzie zgłosić zaniedbania wychowawcze?

  • Napisane przez 
Gdzie zgłosić zaniedbania wychowawcze?

Proszę mi powiedzieć, co zrobić, jeśli ktoś wie, że matka nie dba o dziecko (pije alkohol, odpowiednio nie karmi, nie dba o jego higienę, nie wychodzi z dzieckiem na spacer, krzyczy, bije dziecko), a ojciec popija alkohol i biernie się temu przygląda? Do kogo należy się zgłosić? Komu o tym powiedzieć? Jakie będą konsekwencje? Proszę o podanie danych takich instytucji, które mogą zająć się tą sprawą w Londynie.

Czytelniczka


Droga Czytelniczko!

Świadek przemocy wobec dziecka to często jedyna osoba, która może pomóc ją przerwać. Jeśli kobieta, o której piszesz to Twoja bliska znajoma, spróbuj porozmawiać z nią o zaistniałej sytuacji, wyrażając chęć pomocy oraz wsparcie w rozwiązaniu problemu. Pod numerem infolinii Childline – 0800 1111 dowiesz się, co stanie się, jeśli zgłosisz ten fakt na policję oraz jakie są procedury postępowania w takich sytuacjach.

Możesz również skontaktować się z National Society for Prewention of Cruelty to Children (NSPCC). Pod numerem telefonu 0808 800 5000 uzyskasz informacje oraz numery telefonów do odpowiednich instytucji w Twoim rejonie.

Mama na Wyspach

Powrót na górę