MenuMasz 18 lat i więcej? Zapisz się na szczepienie

Masz 18 lat i więcej? Zapisz się na szczepienie

To przełomowy moment w Anglii. Obecnie, każdy, kto ukończył 18 lat, może rezerwować termin szczepienia. 

W piątek do około 1,5 miliona oósb został wysłany  sms z zaproszeniem na szczepienie. Premier Boris Johnson powiedział, że szybkość programu jest „jednym z największych wspólnych osiągnięć naszego kraju”. Informacja ta pojawiła się, gdy badania sugerują, że epidemia rośnie w całym kraju, a większość wzrostu jest napędzana przez młodych ludzi.

W czwartek zgłoszono kolejne 11 007 przypadków Covid-19, najwyższy dzienny wzrost od 19 lutego, a także odnotowano kolejne 19 zgonów. Rząd wyznaczył nowy cel, aby do 19 lipca zaoferować pierwszą dawkę wszystkim dorosłym, a drugą dwóm trzecim w wieku powyżej 40 lat. Premier powiedział: „Zaoferowanie wszystkim dorosłym szczepienia w czasie krótszym niż 200 dni po uruchomieniu programu to jedno z największych wspólnych osiągnięć naszego kraju, które do tej pory uratowało ponad 14 000 istnień ludzkich”. Dodał, że osiągnięcie kolejnego etapu programu spowoduje, że „szczepionki przyspieszą w wyścigu z wirusem” i wezwał ludzi do „dokończenia pracy”, zgłaszając się do punktów szczepień. 

Dyrektor generalny NHS England, Sir Simon Stevens, powiedział, że służba zdrowia „dostarcza ostatecznego impulsu do ochrony kraju”. „To naprawdę przełomowy moment. Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek mieszkasz, jeśli masz 18 lat lub więcej i nie zarezerwowałeś jeszcze szczepienia Covid, dzisiaj powinien być dzień, w którym to zrobisz” – zachęcał. „Zaledwie kilka miesięcy po pierwszym na świecie szczepieniu, ciężko pracujący personel NHS wykonał ponad 60 milionów szczepień w samej Anglii, ratując tysiące istnień ludzkich i dając całemu krajowi nadzieję na lepszą przyszłość”.

Od środy ponad cztery na pięć osób dorosłych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, podczas gdy 58,2% – czyli 30,68 miliona osób – jest teraz w pełni zaszczepionych. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę