MenuWypłata będzie pomniejszona o procent

  • Napisane przez  Goniec Polski
Wypłata będzie pomniejszona o procent Shutterstock

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za szkodę na zdrowiu doznaną podczas wykonywania pracy, jeśli wypadek nastąpił częściowo z mojej winy?

Tak, jak najbardziej! Jeśli pracodawca złamał swoje obowiązki utrzymania bezpieczeństwa w miejscu pracy, pomimo iż pracownik częściowo przyczynił się do wypadku, nadal może on starać się o odszkodowanie za doznaną szkodę na zdrowiu od swojego pracodawcy.

Jednakże, w takich okolicznościach, wypłacone odszkodowanie będzie pomniejszone odpowiednio do stopnia przyczynienia się pracownika do wypadku. Taki stopień przyczynienia się pracownika do wypadku (i w konsekwencji do doznanej przez niego szkody) określany jest procentowo i o ten właśnie procent odszkodowanie za szkodę na zdrowiu zostanie zredukowane. Jednakże warto zaznaczyć, iż pracodawca nie może powołać się na tzw. contributory negligence, jeśli sprzęt do pracy przez niego dostarczony był wadliwy.

Przykładowo, jeśli pracownik zmuszony był do używania niesprawnej piły pozbawionej braku niezbędnych osłon, w konsekwencji czego pracownik stracił kciuk, pracodawca nie może powołać się na contributory negligence pracownika, gdyż nie miał on rękawic w momencie wypadku.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o wniesieniu roszczenia za szkodę na zdrowiu skontaktuj się z naszym polskojęzycznym zespołem Osbornes Solicitors pod numerem 020 7 482 8437 / 07860 951518,  bądź drogą mailową na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Powrót na górę