MenuJak angażujesz swoje kontakty biznesowe?

Jak angażujesz swoje kontakty biznesowe?

Szansa na to, że po spotkaniu biznesowym będziesz miał Klienta jest bardzo mała. Kluczem do sukcesu jest umiejętność zaangażowania w to co Ty robisz, aby Twoje kontakty mogły referować biznes lub pomóc Tobie znaleźć odpowiednie dla Ciebie grupy biznesowe.

Jeśli prowadzisz biznes w Wielkiej Brytanii, to zapewne nieraz uczestniczyłeś w różnych eventach biznesowych. Ciągle zastanawiasz się nad tym: czy jechać na drugi koniec miasta aby poznać nowe osoby które i tak do niczego nie doprowadzą. W rezultacie rezerwujesz miejsce, ale nie przychodzisz na spotkanie bo nie chcesz tracić czasu. 

Od prawie 10 lat uczestniczę na różnych spotkaniach biznesowych, sam organizuje ich ponad 25 rocznie. Na samym początku dokładnie tak samo myślałem, przychodząc na spotkania biznesowe, oczekując, że wrócę z jakimś diamentowym kontaktem, który nagle wszystko ode mnie będzie chciał kupować. To czego nauczyłem się przez te lata to fakt, że profesjonalny networking to nie to samo co spotkania networkingowe! Spotkanie networkingowe jest częścią całego procesu a kluczem do sukcesu jest umiejętność zaangażowania poznane osoby. 

Zadajmy sobie pytanie: Jak angażujesz nowe i obecne kontakty biznesowe? Co o nich wiesz? Jaką wartość im dostarczasz? Nie ma idealnego systemu, który odpowie na te pytania. To zależy od Twojej branży, jaki produkt lub jaką usługę oferujesz. Cała komunikacja musi być autentyczna, dostosowana do Twojej osobowości. Warto rozważyć następujące elementy zaangażowania Twoich kontaktów biznesowych:

1. Wybierz system, które pomoże Tobie zbierać dane na temat zebranych kontaktów: Czy dana osoba polubiła Twój profil, kiedy ostatnio się z daną osobą kontaktowałeś, itd. Może to być CRM, Excel lub po prostu miejsce, w którym notujesz wszystkie ważne dla Ciebie informacje.

2. Angażowanie: Zainteresuj Twoje kontakty biznesowe sobą, poleć ciekawy kontakt lub informację branżową. Przez zaangażowanie dane osoby zrozumieją Twój biznes i przekażą go innym.

3. Rozmawiaj – Zwykłe podniesienie telefonu i zapytanie: jak leci? Co słychać? Jak biznes? – jest bardziej efektywne aniżeli wysyłanie e-maili. Pomoże także Tobie w budowaniu autentycznej relacji biznesowej.

4. Feedback – Zapytaj się Twoje kontakty biznesowe czego nie rozumieją w tym co robisz? Im szybciej zrozumieją kogo lub czego potrzebujesz (musisz być tutaj precyzyjny), tym szybciej otrzymasz wartościowe kontakty biznesowe.

Ostatnio zmienianyczwartek, 23 maj 2019 10:14
Powrót na górę