Menu2.5 miliona funtów dla pracownika budowlanego mieszkającego w UK

2.5 miliona funtów dla pracownika budowlanego mieszkającego w UK shutterstock

Pracownik budowlany, który spadł z dachu budynku i doznał poważnego urazu głowy uzyskał odszkodowanie warte około 2.5 miliona funtów. Dodatkowo, ubezpieczyciel został zobowiązany do wypłacania poszkodowanemu, każdego roku 135 tysięcy funtów na pokrycie kosztów specjalistycznej opieki i inne wydatki. 

Mężczyzna ten był reprezentowany przez Mecenasa Johna Davis, obecnie kierownika departamentu do spraw obrażeń katastroficznych w kancelarii adwokackiej Sintons, który ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy, w tym uszkodzenia głowy, mózgu, rdzenia kręgowego, kręgosłupa i zmiażdżenia oraz amputacje.  

 

Prawnik podkreśla, iż odszkodowanie dla jego klienta zostało tak obliczone, aby odzwierciedlało ono negatywny wpływ wypadku na jego życie, zrekompensowało cierpienie oraz zapewniło mu długoterminową, specjalistyczną opiekę.   

Klient reprezentowany przez adwokata Johna Davisa,  pracował na dachu budynku gospodarczego przeznaczonego dla bydła, kiedy nagle spadł z kilku metrów uderzając o ziemię i doznając poważnego urazu mózgu.   

John Davis, jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za obrażenia głowy i kręgosłupa, który w trakcie swojej kariery wywalczył dla swoich klientów, osób dorosłych i dzieci, znacznie ponad 100 milionów funtów, w tym np. 8 milionów funtów dla Polaka poszkodowanego w wypadku samochodowym, wskazuje, iż uzyskanie możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego nie jest jedynym celem osób poszkodowanych i ich rodzin.   

Adwokat podkreśla, że z jego bogatego doświadczenia wynika, że osoby ciężko poszkodowane potrzebują natychmiastowej pomocy w uzyskaniu od ubezpieczyciela;

  • Przedpłaty na pokrycie bieżących wydatków 

oraz oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu;

  • Rehabilitacji,
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego,
  • Prywatnego leczenia,
  • Całodziennej, profesjonalnej opieki,
  • Adaptacji domu do potrzeb osoby niepełnosprawnej lub nawet zorganizowania alternatywnego lokum,
  • Terapii z psychologiem oraz specjalistami z klinik bólu,
  • Środka transportu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • W późniejszym czasie, również pomocy w uzyskaniu dodatkowych umiejętności zawodowych umożliwiających podjęcie pracy lub wolontariatu. 

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zwraca uwagę, iż prace na wysokości należą do wyjątkowo niebezpiecznych, a ryzyko wypadków, szczególnie tych powodujących poważne obrażenia ciała i trwały uszczerbek na zdrowiu jest znaczne. Częstą przyczyną wypadków jest upadek z drabiny, rusztowania, budynku lub  pojazdu. Niestety upadek nawet z niewielkiej wysokości może prowadzić do katastrofalnych w skutkach urazów. 

Ze statystyk wynika, że upadek z wysokości jest najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych i wypadków powodujących trwały uszczerbek na zdrowiu. Zgodnie z danymi Health and Safety Executive, w Anglii i Walii upadki z wysokości stanowią 29% wszystkich wypadków śmiertelnych w pracy, dodaje Wójcik.   

Mecenas Davis podkreśla, iż w sprawy jego polskich klientów, zawsze jest również zaangażowany polski specjalista do spraw odszkodowań, który utrzymuje regularny kontakt z poszkodowanymi i ich rodzinami. Co więcej, John wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. Ważne jest także aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons, dodaje Mecenas. 

Adwokat podkreśla, iż nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie ale także osoby samozatrudnione (self-employed) i pracownicy agencyjni mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe.  

Sintons to kancelaria adwokacka, a nie pośrednik. Świadczy ona pomoc prawną od 120 lat. Reprezentuje klientów na terenie całej Anglii i Walii i składa się z ponad 200 osób. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania powypadkowe za wypadki komunikacyjne i wypadki przy pracy na zasadzie No Win No Fee, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego. Prowadzi ona skomplikowane sprawy o milionowe odszkodowania jak również inne o mniejszej wartości.  

Jeżeli miałeś wypadek w pracy albo wypadek drogowy jako kierowca, pasażer, pieszy, rowerzysta lub motocyklista, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe w Anglii lub Walii.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 – zadzwonimy do Ciebie.

Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj i wejdź na naszą stronę sintons.co.uk/pl

Powrót na górę