MenuOdszkodowania dla dzieci w UK za poważne urazy głowy i kręgosłupa

Odszkodowania dla dzieci w UK za poważne urazy głowy i kręgosłupa Shutterstock

Wypadki dzieci, szczególnie te powodujące ciężkie obrażenia, to traumatyczne przeżycie dla całej rodziny. Jedne z najcięższych obrażeń jakie mogą nas dotknąć to urazy mózgu i rdzenia kręgowego.

Podłoże urazu mózgu może być wielorakie. Jego przyczyną może być np. urazowe uszkodzenie mózgu zwane także urazem wewnątrzczaszkowym albo hipoksja (niedobór tlenu). Uraz wewnątrzczaszkowy jest zazwyczaj powodowany przez siły zewnętrzne, w skutek których dochodzi do bezpośredniego uderzenia w głowę bądź też poprzez nagłą zmianę sił, do której dochodzi w momencie uderzenia. W skutek przeciążeń może dojść do gwałtownego wstrząśnięcia głowy tak jak na przykład w wypadkach drogowych. Pierwotny uraz może przyczynić się do niedotlenienia, wzrostu ciśnienia albo obrzęku w czaszce. 

Urazy mózgu u dzieci i nastolatków mogą powodować problemy emocjonalne, poznawcze i behawioralne co może przekładać się na trudności w domu i szkole, a następnie w życiu osobistym i zawodowym w wieku dojrzałym. Negatywny wpływ urazu zależy od rozmiaru uszkodzeń połączeń nerwowych oraz tego za jakie funkcje odpowiada część mózgu, która została uszkodzona. Obrażenia mózgu u dzieci (u dorosłych także) mogą prawadzić do zaburzeń mowy, pamięci i koncentracji, trudności w planowaniu oraz organizowaniu, a także problemów w nawiązywaniu relacji z innymi i pracy grupowej. Może dojść także do urazu części mózgu odpowiedzialnej za poruszanie kończynami.  

John Davis, obecnie kierownik departamentu do spraw obrażeń katastroficznych w kancelarii adwokackiej Sintons, który uzyskał ponad 3 i pół miliona funtów dla nastolatka sparaliżowanego w konsekwencji wypadku samochodowego, podkreśla, iż rodzice ciężko poszkodowanych dzieci, oczekują w szczególności ze strony adwokata wsparcia w uzyskaniu od ubezpieczyciela: 

  • Przedpłaty na pokrycie bierzących wydatków.
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji.
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Całodziennej specjalistycznej opieki.
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego dziecka.
  • Prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego. 

Mark Quigley, partner w kancelarii Sintons, który wywalczył 5 milionów funtów dla dziecka, które w skutek potrąconia przez samochód doznało poważnego urazu mózgu, zaznacza, że adwokaci specjalizujący się w uzyskiwaniu odszkodowań za trwały i znaczny uszczerbek na zdrowiu, walczą o kwoty odszkodowań, które mają za zadanie próbę zrekompensowania negatywnych skutków doznanych urazów oraz cierpienia w tym również zorganizowanie intensywnej i specjalistycznej rehabilitacji z różnymi ekspertami, w zależności od potrzeb osoby poszkodowanej, która to rehabilitacja ma na celu zminimalizowanie zdrowotnych konsekwencji wywołanych przez uraz. Co więcej, uzyskane odszkodowanie musi być tak obliczone aby mogło zaspokoić długoterminową lub dożywotnią profesjonalną opiekę i rehabilitację oraz szereg innych wydatków. 

John Davis podkreśla, iż w sprawy jego polskich klientów, zawsze jest również zaangażowany polski specjalista do spraw odszkodowań, który utrzymuje regularny kontakt z poszkodowanymi i ich rodzinami. Co więcej, John wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. Ważne jest także aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons w uzyskaniu odszkodowania, dodaje Mecenas. 

John Davis przypomina, że sprawy dzieci i osób dorosłych, które doznały ciężkich urazów wymagają specjalistycznej wiedzy i wielu lat doświadczenia dlatego też tak ważny jest wybór możliwie najlepszego adwokata. 

Jeśli Ty lub członek Twojej rodziny miał wypadek i potrzebuje pomocy specjalistów od poważnych urazów, skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji z naszym polskim prawnikiem pod bezpłatnym numerem 0800 093 3060.
Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 – zadzwonimy do Ciebie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub porozmawiać wejdz na: sintons.co.uk/pl

 

Łukasz Wójcik

Polski Prawnik, Senior Litigator

0800 093 3060, sintons.co.uk/pl

(art. spons.)
Ostatnio zmienianyśroda, 04 październik 2017 07:24
Powrót na górę