MenuJak się rozwieść na odległość?

Jak się rozwieść na odległość? Shutterstock

Czy podczas sprawy rozwodowej w Polsce, muszę być tam obecna?

Wyjazd wielu Polaków do UK spowodował, iż pozostawili w Polsce tak rodziny, jak i dorobek swojego życia. Wielokrotnie efektem są sprawy rozwodowe oraz sprawy o podział majątku wspólnego małżonków. Zwykle najpierw małżonkowie podejmują decyzję o przeprowadzeniu sprawy rozwodowej (w sądzie okręgowym), a następnie składają wniosek o podział majątku wspólnego (w sądzie rejonowym). W ramach rozwodu małżonek może domagać się ustalenia, kto ponosi winę w rozkładzie pożycia małżeńskiego stron. Ponadto małżonek może domagać się zasądzenia alimentów czy też ustalenia kontaktów z dzieckiem.

Wyrok rozwodowy powoduje ustanie wspólności majątkowej i daje tym samym podstawę do złożenia wniosku o podział majątku wspólnego. Wniosek musi szczegółowo opisywać składniki majątku wspólnego i wskazywać na sposób ich podziału. W ramach toczących się postępowań tak o rozwód, jak i podział majątku wspólnego, w Polsce obecność małżonka w sądzie, co do zasady, konieczna jest tylko raz, w ramach przesłuchania strony. We wszelkich innych czynnościach procesowych strona może być zastępowana przez adwokata.

W razie pytań proszę o kontakt.
adw. dr Maciej Indan- Pykno, tel. 07552959558
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.adwokatindan.pl 

 

Ostatnio zmienianyniedziela, 19 marzec 2017 08:52
Powrót na górę