Logo
 Wydrukuj tę stronę

Rząd szykuje podwyżki dla pracowników publicznych

Rząd szykuje podwyżki dla pracowników publicznych

Prawie 900 000 pracowników sektora publicznego, ma otrzymać podwyżkę podwyżkę pensji. Wśród nich jest wiele osób, które walczyło na pierwszej linii z koronawirusem. Okazuje się, że rozliczenia nie obejmą jednak wszystkich.

Podwyżki otrzymają m.in. lekarze, policjanci czy nauczyciele. Ministerstwo Skarbu podało, że gotówka będzie pochodzić z istniejących budżetów departamentów. Kanclerz powiedział, że pracownicy ci wnieśli „istotny wkład” w rozwój kraju, ale Partia Pracy uważa, że ​​podwyżka ta nie nadrobi wieloletnich cięć realnych.

Nauczyciele w Anglii oraz stomatolodzy i lekarze w całej Wielkiej Brytanii odnotują największy wzrost, odpowiednio o 3,1% i 2,8%.

Policja, funkcjonariusze więzienni i pracownicy National Crime Agency w Anglii i Walii otrzymają podwyżkę o 2,5%, podczas gdy członkowie sił zbrojnych w całej Wielkiej Brytanii otrzymają 2%.

Członkowie wymiaru sprawiedliwości i wyżsi urzędnicy służby cywilnej w Wielkiej Brytanii - tym osobom również wzrosną wynagrodzenia o 2%.

Anneliese Dodds przyznała, że ​​podwyżka płac to „dobra wiadomość”, ale dodała, że ​​„nie nadrobi to przez dekadę rzeczywistych cięć płac” dla wielu pracowników pierwszej linii. „Wielu innych pracowników sektora publicznego - w tym osoby pracujące na pierwszej linii w opiece społecznej - w ogóle nie dostanie z tego tytułu podwyżki, ponieważ torysi nie wywiązali się ze swoich obietnic zwiększenia finansowania władz lokalnych. To niesprawiedliwe - i nie sposób nagradzać tych, którzy byli na czele walki z tą pandemią”. (źródło: bbc.com)

Zobacz także:

© Goniec.com