MenuRząd szykuje podwyżki dla pracowników publicznych

  • Napisane przez  goniec.com
Rząd szykuje podwyżki dla pracowników publicznych

Prawie 900 000 pracowników sektora publicznego, ma otrzymać podwyżkę podwyżkę pensji. Wśród nich jest wiele osób, które walczyło na pierwszej linii z koronawirusem. Okazuje się, że rozliczenia nie obejmą jednak wszystkich.

Podwyżki otrzymają m.in. lekarze, policjanci czy nauczyciele. Ministerstwo Skarbu podało, że gotówka będzie pochodzić z istniejących budżetów departamentów. Kanclerz powiedział, że pracownicy ci wnieśli „istotny wkład” w rozwój kraju, ale Partia Pracy uważa, że ​​podwyżka ta nie nadrobi wieloletnich cięć realnych.

Nauczyciele w Anglii oraz stomatolodzy i lekarze w całej Wielkiej Brytanii odnotują największy wzrost, odpowiednio o 3,1% i 2,8%.

Policja, funkcjonariusze więzienni i pracownicy National Crime Agency w Anglii i Walii otrzymają podwyżkę o 2,5%, podczas gdy członkowie sił zbrojnych w całej Wielkiej Brytanii otrzymają 2%.

Członkowie wymiaru sprawiedliwości i wyżsi urzędnicy służby cywilnej w Wielkiej Brytanii - tym osobom również wzrosną wynagrodzenia o 2%.

Anneliese Dodds przyznała, że ​​podwyżka płac to „dobra wiadomość”, ale dodała, że ​​„nie nadrobi to przez dekadę rzeczywistych cięć płac” dla wielu pracowników pierwszej linii. „Wielu innych pracowników sektora publicznego - w tym osoby pracujące na pierwszej linii w opiece społecznej - w ogóle nie dostanie z tego tytułu podwyżki, ponieważ torysi nie wywiązali się ze swoich obietnic zwiększenia finansowania władz lokalnych. To niesprawiedliwe - i nie sposób nagradzać tych, którzy byli na czele walki z tą pandemią”. (źródło: bbc.com)

Powrót na górę