MenuLloyds zamknie kolejne oddziały w UK

  • Napisane przez  Goniec.com
Lloyds zamknie kolejne oddziały w UK Shutterstock

Lloyds planuje zamknięcie 49 oddziałów i zwolnienie 665 osób – informują brytyjskie media.

Kolejne cięcia w Lloyds Bank mają pomóc bankowi uzyskać odpowiednią rentowność po powrocie do sektora prywatnego. Jednocześnie jednak włodarze banku zdają sobie sprawę, że odcinanie lokalnych społeczności od bankowości w oddziałach to nie najlepszy pomysł, zamiast tego funkcjonować mają więc mobilne oddziały w postaci vanów. 

Pod koniec przyszłego roku zwolnienia sięgną 12 tysięcy osób, zamkniętych zostanie 400 oddziałów. Do tej pory zwolniono prawie 9,5 tysiąca osób, a redukcja liczby oddziałów zamyka się w liczbie 261. Lloyds ma doświadczenie w redukcjach, w 2008 roku kryzys spowodował zlikwidowanie 45 tysięcy miejsc pracy w banku w związku z przejęciem HBOS. 

Lloyds tłumaczy że likwidowane są te placówki, w których liczba klientów spada rocznie o 15 proc. Inne banki również podążają tą drogą - razem z Barclays, HSBC, RBS i Santander, Lloyds zamknął w sumie 1700 oddziałów w ciągu 5 lat. 

Pomysł z mobilnymi oddziałami nie jest nowy, Royal Bank of Scotland od 70 lat ma grupę 80 pracowników obsługujących w ten sposób odległe miejscowości w Szkocji.

Źródło: Anglia.today

Powrót na górę