MenuCeny mogą wzrosnąć po Brexicie

  • Napisane przez  Goniec.com
Ceny mogą wzrosnąć po Brexicie

Firmy ostrzegły, że ceny żywności mogą wzrosnąć, a na miejsca pracy mogą wpłynąć obietnice dostosowania się do przepisów UE po Brexicie.

Sajid Javid powiedział Financial Times, że Wielka Brytania nie będzie mieć wpływu po Brexicie, wzywając tym samym firmy do dostosowania się. Federacja ds. żywności powiedziała, że ​​propozycje prawdopodobnie spowodują wzrost cen żywności pod koniec tego roku.

Konfederacja Przemysłu Brytyjskiego powiedziała, że w przypadku wielu firm utrzymanie obowiązujących przepisów UE wspierałoby miejsca pracy.

Przemysł motoryzacyjny, spożywczy oraz farmaceutyczny ostrzegły rząd w ubiegłym roku, że odejście od kluczowych przepisów UE byłoby szkodliwe.

W wywiadzie dla Financial Times kanclerz powiedział, że Skarb Państwa nie poprze producentów, którzy opowiadają się za przestrzeganiem unijnych przepisów, ponieważ firmy wiedziały od 2016 r., że Wielka Brytania zamierza opuścić UE. - Trzeba przyznać, że nie znali dokładnych warunków - dodał.

11-miesięczny okres przejściowy w Wielkiej Brytanii rozpoczyna się po opuszczeniu UE 31 stycznia.

Javid odmówił sprecyzowania, które przepisy UE chciałby zrzucić, ale powiedział, że niektóre firmy skorzystają na Brexicie, a inne nie. Dodał: - Nie będzie dostosowania, nie będziemy rządzącym, nie będziemy na jednolitym rynku i nie będziemy w unii celnej.

(bbc.com)

Powrót na górę