MenuKryzys w brytyjskim handlu

  • Napisane przez  Goniec.com
Kryzys w brytyjskim handlu

Organizacja British Retail Consortium (BRC), skupiająca handlowców w UK, opublikowała raport na temat handlu detalicznego w Wielkiej Brytanii. BRC alarmuje – tak źle nie było od 24 lat.

Jak wynika z raportu BRC, z roku na rok rośnie liczba zamykanych sklepów w Wielkiej Brytanii. Wiąże się z tym również ograniczenie liczby miejsc pracy w tym sektorze. W 2018 roku w Wielkiej Brytanii zamkniętych zostało ponad 14 tys. sklepów i zlikwidowano ponad 117 miejsc pracy. W 2019 roku zamkniętych sklepów było ponad 16 tys., a miejsc pracy ponad 143 tys. W 2019 roku sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii była mniejsza o 0,1%, w porównaniu z rokiem 2018. To pierwszy tak duży spadek od 1995 r.

Co jest powodem zamykania sklepów w UK? Jako główne przyczyny specjaliści podają wysokie koszty prowadzenia punktów handlowych w Wielkiej Brytanii, niską rentowność (wynikającą głównie z wysokich kosztów prowadzenia), a także gwałtowny wzrost konkurencji w Internecie.

Analitycy prognozują, że w 2020 roku liczba zlikwidowanych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii w handlu może wzrosnąć do ponad 171 tys., a liczba zamkniętych sklepów do ponad 17 tys.

 

(pblink.co.uk)

Powrót na górę