×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/goniec-new/www/public_html/images/gallery/ksw45.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gallery/ksw45
MenuKSW 45: The Return to Wembley - wyniki

KSW 45: The Return to Wembley - wyniki kswmma.com

Wyniki gali KSW 45: The Return to Wembley, która odbyła 6 października w londyńskiej hali The SSE Arena. 

Philip de Fries poddał Karola Bedorfa i obronił tytuł wagi ciężkiej.

Drugim mistrzowskim starciem podczas gali KSW 45 w Londynie i jednocześnie walką wieczoru był pojedynek o prymat w królewskiej kategorii wagowej. Philip De Fries, aktualny mistrz zmierzył się w pierwszej obronie tytułu z byłym czempionem, Karolem Bedorfem. 

De Fries od początku dyktował warunki pojedynku. Udanie przenosił starcie do parteru i tam utrzymując pozycję dominującą obijał z góry Karola Bedorfa, który mimo pojedynczych prób poddań nie mógł znaleźć skutecznego sposobu na ucieczkę spod rąk rywala. W końcu, w rundzie drugiej De Fries znalazł sposób na zmuszenie do poddania się Karola Bedorfa i  obronił tym samy pas mistrzowski wagi ciężkiej. 

Oficjalny wynik: Philip de Fries pokonał Karol Bedorf przez poddanie (americana), 4:26, runda 2 

Popek Monster rozbity przez Erko Juna 

Podczas drugiej walki wieczoru w hali The SSE Arena nieobliczalny i elektryzujący publiczność, Popek Monster zmierzył się z młodym i ambitnym Erko Junem. 

Zaskakująco długo trwała walka zawodników, którzy przed starciem zapowiadali szybkie i mocne wymiany stójkowe. Mimo potężnych ciosów, które od czasu do czasu dochodziły celu żaden z fighterów nie zyskiwał bowiem znaczącej przewagi. W drugiej rundzie walka trafiła jednak do parteru, gdzie Erko udanie zdominował rywala  i ciosami na głowę ostatecznie rozbił Popka Monstera. 

Oficjalny wynik: Erko Jun pokonał Popka Monstera przez TKO (ciosy w parterze), 2:08, runda 2 

Michał Materla po efektownym boju odprawił Damiana Janikowskiego. 

W drugim pojedynku pierwszej fazy turnieju wagi średniej gali KSW 45 Michał Materla zmierzył się z wschodzącą gwiazdą polskiego MMA, brązowym medalistą olimpijskim w zapasach, Damianem Janikowskim. 

Brutalnie i mocno rozpoczął pojedynek Damian Janikowski i wyglądało na to, że zdobywa przewagę nad Michałem, ale doświadczenie Materli wzięło jednak góry. Były mistrz przetrwał nawałnicę rywala i we wspaniałym stylu odpowiedział Janikowskiemu. Piękna, mocna i efektowana walka ostatecznie zakończyła się już w pierwszej rundzie po mocnym ciosie Materli, którym posła Janikowskiego na deski. Tam kwestią czasu było już dokończenie dzieła zniszczenia i zakończenie walki. 

Tym samy Materla trafił do finału turnieju wagi średniej, w którym ponownie zmierzy się ze Scottem Askhamem. 

Oficjalny wynik: Michał Materla pokonał Damiana Janikowskiego przez TKO (ciosy), 3:10, runda 1 

Roberto Soldić ponownie mistrzem. Dricus Du Plessis znokautowany! 

Pierwszym bojem mistrzowskim podczas gali KSW 45 był rewanż pomiędzy Dricusem Du Plessisem, mistrzem wagi półśredniej i Roberto Soldiciem, pretendentem do pasa. 

Z dużym respektem podeszli do siebie obaj rywale i bardzo mądrze prowadzili swoja batalię, ale w drugiej odsłonie boju to Soldić zaczął zdobywać przewagę nad mistrzem i rozbijał go potężnymi kopnięciami na korpus i nogi. W trzeciej odsłonie Roberto trafił ciosem, które zachwiał rywalem, po czym systematycznie i spokojnie zaczął dokańczać dzieła zniszczenia. Ostatecznie Dricus w końcu padł na deski, a tytuł mistrzowski wagi półśredniej powrócił na biodra Soldicia. 

Oficjalny wynik: Roberto Soldić pokonał Dricusa Du Plessisa przez TKO (ciosy), 2:33, runda 3 

Scott Askham brutalnie i szybko rozprawił się z Marcinem Wójcikiem 

W pierwszej parze turnieju o prymat w kategorii średniej zmierzyli się z sobą: mocno bijący Marcin Wójcik, dla którego był  to debiut w niższej kategorii wagowej oraz znany i doświadczony angielski fighter, Scott Askham. 

Szybko zakończyła się walka pomiędzy Askhamem i Wójcikiem, bowiem po kilku wymianach stójkowych Anglik trafił Polaka brutalnym kopnięciem na wątrobę, po którym Marcin osunął się na matę. Tam natomiast Scott dokończył dzieła zniszczenia kilkoma celnymi ciosami i tym samy został pierwszym finalistą turnieju kategorii średniej. 

Oficjalny wynik: Scott Askham pokonał Marcina Wójcika przez KO (kopnięcie na korpus i ciosy), 1:37, runda 1. 

Thiago Silva w stójkowej wojnie pokonał Jamesa McSweeneya 

Kartę główną gali KSW 45 otworzyli zawodnicy lubiący dawać mocne i widowiskowe walki.  James McSweeney, były pretendent do mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej KSW zmierzył się z jednym z najbardziej znanych brazylijskich zawodników MMA na świecie, Thiago Silvą. 

Piękną i efektowaną stójkową wojnę zaprezentowali obaj zawodnicy, ale to James McSweeney miał początkowo przewagę i trafiła Silvę potężnymi kopnięciami na głowę. Thiago przetrwał jednak te ataki i w drugiej odsłonie rozpoczął powolną destrukcję swojego rywala, który zakrwawiony i obity wyszedł do trzeciej rundy. W ciągu ostatnich pięciu minut rywale dalej wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami, ale żaden nie zdołał skończyć starcia przed czasem. Sędziowie natomiast zwycięzcą wskazali Thiago Silvę.   

Oficjalny wynik: Thiago Silva pokonał Jamesa McSweeneya jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-27, 30-27).

Wagner Prado błyskawicznie znokautował Łukasza Parobca 

W trzecim starciu gali w The SSE Arenie potężnie bijący Brazylijczyk, Wagner Prado przywitał w organizacji Łukasza Parobca, doświadczonego zawodnika MMA i byłego mistrz świata w kickboxingu. 

Prado nie dał jednak najmniejszych szans swojemu rywalowi, który przyjął walkę w zastępstwie dosłownie tuż przed galą i po kilku wymianach znokautował Łukasza potężnym ciosem sierpowym, tym samy dopisując do swojego rekordu kolejne piękne zwycięstwo. 

Oficjalny wynik:  Wagner Prado pokonał Łukasza Parobca przez KO (prawy sierpowy), 0:40, runda 1.

Starcie Akopa Szostaka z Jamie Sloanem bez rozstrzygnięcia 

Podczas drugiego pojedynku gali KSW 45 w okrągłej klatce KSW spotkało się dwóch debiutujących w organizacji rywali. Oponentem popularnego Akopa Szostaka został doświadczony Anglik, Jamie Sloane. 

Niestety już przy pierwszej wymianie Anglik został przypadkowo trafiony palcem rywala w oko i nie mógł kontynuować pojedynku. Walka ostatecznie nie została więc rozstrzygnięta. 

Oficjalny wynik: No contest. 

Leszek Krakowski wypunktował Alfiego Davisa 

W walce otwarcia gali KSW 45 publiczność zgromadzona The SSE Arenie obejrzała pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy walczącym również podczas pierwszej gali organizacji w Londynie, Leszkiem Krakowskim i debiutującym w KSW, widowiskowo bijącym się Anglikiem, Alfiem Davisem. 

Starcie otwierające wydarzenie okazało się niezwykle ciekawe i rozgrzało publiczność wieloma zwrotami akcji. Anglik starał się utrzymać walkę w stójce, w której miał zdecydowaną przewagę, natomiast Polak szukał swoich szans w klinczu i dominacji parterowej. W trakcie starcia można więc było oglądać mocne wymiany ciosów i kopnięć oraz obalenia i walkę na macie. Bój był jednak wyrównany i ostatecznie zakończył się na kartach sędziowskich, którzy zwycięzcą wskazali Leszka Krakowskiego. 

Oficjalny wynik: Leszek Krakowski pokonał Alfiego Davisa niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-27). 

Fot. kswmma.com

{gallery}ksw45{/gallery}

Powrót na górę