MenuDoda, czyli Królowa jest tylko jedna

  • Napisane przez  Goniec.com
Doda, czyli Królowa jest tylko jedna Agencja BE&W

Dorota Rabczewska – była członkini zespołu Virgin, wokalistka, aktorka, w latach młodzieńczych zaangażowana w spektakle Teatru Buffo, autorka tekstów, producentka filmowa, laureatka wielu nagród. Tak w skrócie można opowiedzieć o Dodzie. Na scenie występuje już od prawie 18 lat, mając na swoim koncie wiele hitów, które pokochali słuchacze. Zobaczymy ją już 9 września na Morliny Goniec Polish Festival!

Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianowej, szkoliła swoje umiejętności wokalne pod okiem Elżbiety Zapendowskiej w studium wokalnym, a w wieku 16 lat została wokalistką zespołu Virgin. Miało to miejsce w 2000 r., kiedy to spośród wielu kandydatek okazała się najlepsza, podpisując kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska. Już po dwóch latach powstał debiutancki album zatytułowany „Virgin”. W tym samym roku Doda wzięła udział w programie „Bar”. Prawdziwy sukces nastąpił w 2004 roku, kiedy do sprzedaży trafił drugi album „Bimbo”. Płyty rozeszły się w ekspresowym tempie, co spowodowało, że grupa Virgin otrzymała złotą płytę. 

W 2007 r. Dorota Rabczewska zdecydowała się rozpocząć karierę solową. Debiutancki album nosił tytuł „Diamond Bitch”, promowany singlem „Katharsis”. Jej kompozycje stawały się wielkimi hitami, co zaowocowało w późniejszym czasie licznymi nagrodami. Ku wielkiemu zdziwieniu fanów, po prawie 10 latach Doda wraz z zespołem Virgin reaktywowali działalność muzyczną. Rok temu nagrali wspólnie piosenkę i teledysk do filmu Vegi „Niebezpieczne kobiety”. Ruszyli także w trasę koncertową, promując nowy materiał w nieco mocniejszej odsłonie. 

Kontrowersyjna postać 

Doda potrafi zaskakiwać i budzić kontrowersje. Jej teledyski oraz występy sceniczne przepełnione są seksualnością, a odważne kostiumy wprawiają w osłupienie niejednego widza. Wpadki i prowokacje – opisywane w wielu portalach plotkarskich – dotyczą głównie wyzywających strojów i nieodpowiednich zachowań Dody podczas występów i wielu eventów. Przykładem tego jest chociażby spontaniczne wręczenie parze prezydenckiej, podczas jednej z gal, pierwszego kawałka ciasta w skąpym stroju, odsłaniającym pupę wokalistki. Wzbudziło to ogromne poruszenie wśród internautów i dziennikarzy, którzy opisali skandaliczne, wg nich, zachowanie. Jednak dla wielu osób, takie działania są oznaką konsekwencji w budowaniu swego wizerunku. 

Nieznane oblicze

Sceniczny, nieco drapieżny wizerunek wokalistki to tylko jedna strona medalu. Po jego drugiej stronie kryje się zupełnie inne oblicze Dody, przeznaczone tylko dla najbliższych. Dorota to osoba bardzo wrażliwa, ceniąca swoją prywatną sferę, dla której rodzina jest najwyższą wartością. W jednej z rozmów z Łukaszem Jakóbiakiem podkreślała, że pragnie w końcu spokoju. Stwierdziła, że całe jej życie było chaosem i tornadem, a będąc już dojrzałą kobietą zapragnęła trochę więcej harmonii.

– Przez 32 lata nie miałam spokoju, w moim życiu panował ciągły chaos, co też wynikało oczywiście z mojego charakteru, ale przede wszystkim ze złych wyborów. Mam wrażenie, że przyciągałam do siebie toksycznych partnerów i ludzi. To gromadziło niepotrzebne nieporozumienia i kłótnie, a ja jestem bardzo wrażliwa i przeżywam takie sytuacje. Dlatego teraz cenię sobie spokój – zwierza się Doda rozmówcy. 

Bardzo ceni fanów obecnych w jej życiu, którzy są dla Doroty ogromnym wsparciem. Specjalnie dla nich napisała i nagrała piosenkę „Dziękuję”, w której śpiewa: „Dziękuję wam za to, że nie boję się życia (…) z wami dolecę do gwiazd, pokonam strach (…)”.

Słynną wokalistkę będziemy mogli usłyszeć na żywo podczas tegorocznej edycji Morliny Goniec Polish Festival. Nie zabraknie jej największych przebojów. Zapowiada się niesamowita sobota.

Do zobaczenia 9 września w Ealing Common Park.

Magdalena Kruszona

Powrót na górę