MenuGoniec Polish Festival 2017 już za nami!!!

  • Napisane przez  Goniec.com
Goniec Polish Festival 2017 już za nami!!!

9 września na Ealing Common Park odbyła się 8. edycja Goniec Polish Festiwal. W tym roku dopisała zarówno pogoda, gwiazdy, jak i nasi goście.

Na festiwalu bawili się nie tylko Polacy, ale również Anglicy i przedstawiciele innych narodowości. Słoneczna pogoda, ze sporadycznym deszczem, moc atrakcji od naszych wystawców i występy wspaniałych artystów sprawiły, że wszystkim dopisywał doskonały humor.

Tradycyjnie już, imprezę otworzył Paweł Mes, dyrektor firmy Sami Swoi PrzekazyPieniężne.com, Partnera Strategicznego Festiwalu, który powitał publiczność zgromadzoną na Ealing Common. Później nadszedł czas na występy najmłodszych artystów – Miłosza Czubackiego, Natalii Toczyskiej i Julii Pawłowskiej, którzy zaśpiewali nie tylko polskie przeboje, ale przede wszystkim covery największych światowych hitów. Następnie na scenie pojawił się zespół TeamPuls, który rozgrzał publiczność najbardziej znanymi piosenkami disco polo – „Oczy zielone” czy „Takie chwile jak te” razem ze zespołem nuciła prawie cała zgromadzona publiczność. Później naszedł czas na występ, znanego z poprzednich edycji, zespołu folklorystycznego Żywiec, który zaprezentował tradycyjne tańce ludowe. Następnie na Ealingu zrobiło się bardziej rockowo, a wszystko to za sprawą niezwykle energicznego występu Natural Made Rockers. Zespół wykonał m.in. największe przeboje Agnieszki Chylińskiej.

Nie da się ukryć, że najbardziej wyczekiwanym występem był koncert Dody. Artystka pojawiła się na scenie kilka minut po godzinie 18.00. Jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek zaśpiewała swoje największe przeboje oraz covery zagranicznych zespołów. Sporą atrakcją występu Dody był fakt, że co kilka minut zmieniała swój sceniczny ubiór, odważnie eksponując swoje wdzięki. Artystka przez cały swój występ utrzymywała bezpośredni kontakt z fanami, a jednemu z nich pozwoliła wejść na scenę i zrobić sobie zdjęcie. Na zakończenie koncertu podpisała płyty zakupione przez fanów i rozdała autografy.

Tak jak w ubiegłym roku, tak również w tym, plac na Ealing Common Park został podzielony na kilka stref. W sekcji Food Village, można było skosztować polskiej kuchni, m.in. pierogów, bigosu, czy gołąbków. Z Kids Village w szczególności zadowoleni byli najmłodsi goście festiwalu – nie zabrakło tam dmuchanych zamków, czy pokazu baniek mydlanych. Gigantyczna kolejka dzieci ustawiła się również przy stoisku Gońca Polskiego, gdzie pani Gosia tworzyła na twarzach najmłodszych prawdziwe arcydzieła. Dorośli natomiast chętnie korzystali ze strefy Business Village, gdzie można było skorzystać m.in. z porad prawników, czy księgowych.

Powrót na górę