Logo
 Wydrukuj tę stronę

Polski Morliny Goniec Polish Festival

Polski Morliny Goniec Polish Festival Fot. Krzysztof Gackowski

Podobnie jak w poprzednim roku choć początek Goniec Polish Festival zaplanowany został na konkretną godzinę już dużo wcześniej do parku Ealing Common zaczęli się schodzić pierwsi goście zaciekawieni muzyką, kolorowymi stoiskami i ich wnętrzem.

Ten rok dla nas organizatorów był szczególnym wyzwaniem bowiem przygotowaliśmy festiwal z dużo większym rozmachem, na większym placu, dla większej liczby gości i wystawców, którzy chcieli jak najlepiej zaprezentować swoje produkty nie tylko polskim ale też i angielskim klientom. Do parku przychodziło też bowiem wielu lokalnych mieszkańców zaciekawionych polską kulturą. – To wspaniała wizytówka dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii – mówi o Morliny Goniec Polish Festival jedna z rodaczek, która odwiedziła nasze stoisko podczas imprezy.

W tym roku nowością oprócz zmiany miejsca festiwalu, który w minioną niedzielę odbył się w parku Ealing Common, a nie jak zawsze na Haven Green, było też podzielenie placu oraz wystawców na sekcje. Nasi goście z daleka widzieli gdzie znajduje się sekcja Food Village, w której mogli się posilić, a gdzie z kolei umiejscowiliśmy Kids Village, w której szczególnie podobało się młodszym uczestnikom wydarzenia. Goście mogli też zapoznać się z ofertą innych wystawców oraz organizacji społecznych. 

Na stoisku „Gońca Polskiego” jak co roku również i w tym nie zabrakło dla naszych Czytelników gadżetów. Przygotowalismy dla nich „goodie boxy” w płóciennych torbach z napisem „I love Goniec”, rozdawaliśmy też kubki, długopisy, opaski na rękę, pocztówki z pozdrowieniami z Londynu, balony i wiele wiele innych. Gadżety rozchodziły się w błyskawicznym tempie. Dla najmłodszych przygotowaliśmy malowanie twarzy – tutaj również nie zabrakło chętnych, o czym świadczyły kolejki. Na miejscu chętni mogli wykonać sobie też zdjęcia w kolorowej ramce z zabawnymi wąsami czy okularami.

Tłumy obserwowaliśmy przy każdym stoisku, najwięcej gości zebrało się jednak pod sceną. O 14:00 uczestnicy bawili się przy rytmach muzyki granej przez zespół De Mono, który dał z siebie wszystko. O 16:00 swoim aksamitnym głosem zachwycała młoda Antonina Czoska z zespołem, a o 17:00 goście tańczyli i śpiewali do przebojów grupy Piersi. „Była zabawa i działo się!” – tak krótko można określić ten występ.

Następna edycja Goniec Polish Festival po raz kolejny nie przeszła niezauważona w Londynie, a liczba uczestników ponownie przekroczyła nasze oczekiwania. Dziękujemy za przybycie i już nie możemy doczekać się kolejnego festiwalu.

{gallery}Goniec Polish Festival 15{/gallery}

Dziękujemy za świetne zdjęcia Krzysztofowi Gackowskiemu.

tekst Marta Łaczkowska; fot. Krzysztof Gackowski

Zobacz także:

© Goniec.com