×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/goniec-new/www/public_html/images/gallery/Goniec Polish Festival 15.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gallery/Goniec Polish Festival 15
MenuPolski Morliny Goniec Polish Festival

  • Napisane przez  Goniec.com
Polski Morliny Goniec Polish Festival Fot. Krzysztof Gackowski

Podobnie jak w poprzednim roku choć początek Goniec Polish Festival zaplanowany został na konkretną godzinę już dużo wcześniej do parku Ealing Common zaczęli się schodzić pierwsi goście zaciekawieni muzyką, kolorowymi stoiskami i ich wnętrzem.

Ten rok dla nas organizatorów był szczególnym wyzwaniem bowiem przygotowaliśmy festiwal z dużo większym rozmachem, na większym placu, dla większej liczby gości i wystawców, którzy chcieli jak najlepiej zaprezentować swoje produkty nie tylko polskim ale też i angielskim klientom. Do parku przychodziło też bowiem wielu lokalnych mieszkańców zaciekawionych polską kulturą. – To wspaniała wizytówka dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii – mówi o Morliny Goniec Polish Festival jedna z rodaczek, która odwiedziła nasze stoisko podczas imprezy.

W tym roku nowością oprócz zmiany miejsca festiwalu, który w minioną niedzielę odbył się w parku Ealing Common, a nie jak zawsze na Haven Green, było też podzielenie placu oraz wystawców na sekcje. Nasi goście z daleka widzieli gdzie znajduje się sekcja Food Village, w której mogli się posilić, a gdzie z kolei umiejscowiliśmy Kids Village, w której szczególnie podobało się młodszym uczestnikom wydarzenia. Goście mogli też zapoznać się z ofertą innych wystawców oraz organizacji społecznych. 

Na stoisku „Gońca Polskiego” jak co roku również i w tym nie zabrakło dla naszych Czytelników gadżetów. Przygotowalismy dla nich „goodie boxy” w płóciennych torbach z napisem „I love Goniec”, rozdawaliśmy też kubki, długopisy, opaski na rękę, pocztówki z pozdrowieniami z Londynu, balony i wiele wiele innych. Gadżety rozchodziły się w błyskawicznym tempie. Dla najmłodszych przygotowaliśmy malowanie twarzy – tutaj również nie zabrakło chętnych, o czym świadczyły kolejki. Na miejscu chętni mogli wykonać sobie też zdjęcia w kolorowej ramce z zabawnymi wąsami czy okularami.

Tłumy obserwowaliśmy przy każdym stoisku, najwięcej gości zebrało się jednak pod sceną. O 14:00 uczestnicy bawili się przy rytmach muzyki granej przez zespół De Mono, który dał z siebie wszystko. O 16:00 swoim aksamitnym głosem zachwycała młoda Antonina Czoska z zespołem, a o 17:00 goście tańczyli i śpiewali do przebojów grupy Piersi. „Była zabawa i działo się!” – tak krótko można określić ten występ.

Następna edycja Goniec Polish Festival po raz kolejny nie przeszła niezauważona w Londynie, a liczba uczestników ponownie przekroczyła nasze oczekiwania. Dziękujemy za przybycie i już nie możemy doczekać się kolejnego festiwalu.

{gallery}Goniec Polish Festival 15{/gallery}

Dziękujemy za świetne zdjęcia Krzysztofowi Gackowskiemu.

tekst Marta Łaczkowska; fot. Krzysztof Gackowski

Powrót na górę