Menu

Inteligentni asystenci trafiają do samochodów. Za pomocą komend głosowych porozumiemy się z autem bez pośrednictwa smartfona

Wirtualni asystenci głosowi to coraz popularniejszy sposób na komunikację człowieka z urządzeniami elektronicznymi. Siri, Asystent Google czy Alexa są już dostępne nie tylko w smartfonach, lecz także w specjalnych głośnikach. Powoli trafiają także do samochodów, pozwalając na bezdotykową obsługę większości funkcji auta, w tym wyznaczenie trasy, odebranie SMS-ów czy nawet włączenie i wyłączenie silnika. Jako pierwszy inteligentnego asystenta do swoich pojazdów wprowadził Ford, ale w ślad za nim idą następni producenci.

Czytaj dalej...

Najnowsze technologie Toyoty podczas Olimpiady w Tokio

Japonia kojarzy się często z najnowocześniejszymi technologiami. Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio 2020 będą nie tylko świętem sportu, ale także okazją do prezentacji technologii przyszłości. Toyota, oficjalny partner Komitetów Olimpijskiego i Paraolimpijskiego, ma ambicję, aby były to najbardziej innowacyjne Igrzyska w historii, dlatego zaangażuje do obsługi imprezy swoje najnowocześniejsze technologie – zarówno produkowane seryjnie, jak i prototypy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS