Menu

Karnawał Notting Hill znika z ulic Londynu

Tegoroczny Karnawał Notting Hill nie odbędzie się na ulicach stolicy. Organizatorzy powiedziali, że z powodu braku czasu na przygotowanie uczestników i ryzyka odwołania, postanowili reprezentować fiestę w inny sposób. Trzydniowa impreza uliczna, która odbywa się w zachodnim Londynie od 1966 roku, zwykle przyciąga około dwóch milionów ludzi.  W ubiegłym roku pierwszą cyfrową wersję wydarzenia poprowadzili prezenterzy radiowi DJ Ace i Remel London. Nadawany był na czterech kanałach w sierpniowy weekend świąteczny. Dyrektor wykonawczy Matthew Phillip powiedział, że decyzja nie była łatwa, ale była odpowiedzialnym wyborem. „Planowaliśmy i rozważaliśmy sytuację przez cały rok, ale doszliśmy do punktu, w którym nie jesteśmy pewni, czy będzie można bezpiecznie przebywać na ulicach pod koniec sierpnia” – powiedział.  W okresie poprzedzającym święta państwowe odbędą się mniejsze wydarzenia, w których można będzie ograniczyć i kontrolować liczbę widzów, a także będą dostępne oferty online. Decyzja o wycofaniu imprezy z ulicy wynika z rozszerzenia przez rząd restrykcji Covid w Anglii. Wszelkie prawne ograniczenia dotyczące kontaktów społecznych miały zostać zniesione od 21 czerwca zniesie. Jednak rząd zdecydował się przełożyć to do 19 lipca. Pełne szczegóły alternatywnych aranżacji karnawału zostaną opublikowane bliżej tego czasu. Najnowsze wydarzenia zostaną ogłoszone w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Karnawał Notting Hill

Czytaj dalej...

EURO 2020: Przed naszą reprezentacją ważny mecz. Uda się pokonać Hiszpanów?

Podczas finału piłkarskich mistrzostw Europy na trybunach stadionu Wembley będzie mogło zasiąść najprawdopodobniej 45 tysięcy kibiców. Obiekt może pomieścić aż 90 tysięcy kibiców, co oznacza, że brytyjski rząd ma w planach wpuścić tylko połowę z nich. Finał Euro 2020 rozegrany zostanie 11 lipca. Brytyjski rząd ma potraktować rozgrywki na Wembley jako test przed zniesieniem ograniczeń pandemicznych w sferze publicznej.

Czytaj dalej...

Za nami rocznica pierwszej misji Cichociemnych. Od wydarzenia minęło 80 lat

Wczoraj wieczorem przypadała 80. rocznica niezwykłej historii - wojennej odwagi, pomysłowości i determinacji. W nocy z 15 na 16 lutego 1941 r. grupa spadochroniarzy Armii Krajowej, którzy byli ochotnikami, została zrzucona za linię wroga do okupowanej Polski, aby rozpocząć walkę o ojczyznę. W związku z tą rocznicą English Heritage zachęca osoby, które mają powiązania rodzinne z Cichociemnymi w Audley End lub wspomnienia o nich, aby podzieliły się swoimi historiami.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS