Menu

W UK przebycie drogi do pracy i powrót do domu zajmuje obecnie pięć minut więcej niż jeszcze dekadę temu

Brytyjski urząd Office for National Statistics stwierdził, że „osoby podróżujące do pracy odczuwają mniejsze zadowolenie z życia i niższe poczucie sensu swoich codziennych działań, są mniej szczęśliwe i statystycznie częściej czują niepokój w porównaniu do osób, które nie muszą dojeżdżać”.

Czytaj dalej...

Największa morska farma wiatrowa na świecie. U wybrzeży środkowej Anglii.

Największa na świecie morska farma wiatrowa już w przyszłym roku wyprodukuje energię dla miliona brytyjskich gospodarstw domowych. Turbiny wiatrowe montowane na akwenach są coraz bardziej wydajne i można montować je zarówno w głębokich, jak i płytszych zbiornikach. Polska również planuje budowę morskiej farmy wiatrowej. Rozpocznie ona produkcję prądu najwcześniej w 2025 roku, ale już dziś polska technologia osiąga duże znaczenie w światowym rynku morskich instalacji przybrzeżnych.

Czytaj dalej...

[AKTUALIZACJA] Na Wyspach wygrywa Koalicja Obywatelska! Ujazdowski w Senacie!

Jak wynika z aktualnych danych, w Wielkiej Brytanii wybory wygrywa Koalicja Obywatelska. W wyborach do Senatu w UK triumfuje Kazimierz Michał Ujazdowski. Przypomnijmy, jako wyborcy w Wielkiej Brytanii głosowaliśmy na kandydatów do Sejmu zarejestrowanych w okręgu nr 19 w Warszawie (okręg 20-mandatowy) oraz na kandydatów do Senatu RP zarejestrowanych w okręgu nr 44 w Warszawie (okręg jednomandatowy).

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS