Menu


Wiosenne atrakcje dla dzieci w Londynie

Wiosenne atrakcje dla dzieci w Londynie

Londyn nie na darmo jest nazywany stolicą Europy. W żadnym innym mieście nie znajdziesz tylu atrakcji odpowiednich dla każdego. Tu nie musisz spędzać całej wiosny w piaskownicy. Rusz w miasto! Wybierz miejsca, które dostarczą radości twojemu maluchowi, ale przy okazji i tobie.

Kew Gardens


Największy w Londynie ogród botaniczny zajmujący 121 hektarów, położony w południowej części miasta, tuż obok Tamizy. Każde dziecko dostaje przy wejściu książeczkę z zadaniami do wypełnienia - trzeba odnaleźć jedne rośliny, inne pokolorować, a jeszcze inne narysować. Oprócz 30 tysięcy różnych roślin z całego świata, wspaniałych terenów zielonych, sześciu szklarni z roślinami egzotycznymi, znajduje się tu również olbrzymi plac zabaw - w sam raz dla znudzonych oglądaniem kwiatków maluchów. Po zwiedzaniu i zabawie można zjeść lunch w kawiarence, ale lepiej zabrać piknikowy kosz i rozłożyć koc na jednym z imponujących trawników (jesteśmy w Anglii - nigdzie nie ma tabliczek "nie deptać!").

Początek wiosny w Kew Gardens oznacza dodatkową atrakcję - największą w Wielkiej Brytanii wystawę kwiatów sezonowych. Wejdźcie przez Victoria Gate, a powita was dwa miliony niebieskich, białych i fioletowych krokusów. Wrażenie jest naprawdę imponujące.

Gdzie: Royal Botanic Gardens, Kew, TW9 3AB

Kiedy: Codziennie 9.30 - 18.00

Wstęp: Dorośli L12.25, dzieci do 17 roku życia za darmo

Info: www.kew.org

Richmond Park

Najpiękniejsza brytyjska kolekcja rododendronów i azalii znajduje się wcale nie w Korwalii, ale całkiem blisko centrum Londynu - w Richmond Park. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na feerię zapachów i barw kwiatów. Richmond Park to również największy park w Londynie (ponad 1000 hektarów), który w dodatku zupełnie nie przypomina typowego angielskiego parku. Nie ma tu przystrzyżonych trawników, za to na wolności żyją jelenie i sarny oraz 150 gatunków ptaków. Można znaleźć tu niespotykane nigdzie indziej rośliny. Nikomu nie będą przeszkadzały biegające dzieci. To świetne miejsce do zabawy w Indian, doskonałe na całodzienny piknik.

Gdzie: Richmond Park, Surrey, TW10

Kiedy: Codziennie

Wstęp: Za darmo

Info: www.royalparks.org.uk/richmond

London Wetland Centre


Na 105 akrach w samym centrum miasta odtworzono tu naturalne środowisko bagien i moczarów. Dwa razy dziennie (o 11.00 i 14.00) odbywają się wycieczki z przewodnikiem. O 15.00 można obejrzeć karmienie ptactwa. W Welland Centre żyją gatunki, których nie można już spotkać nigdzie na świecie.

Dla dzieci przygotowano atrakcje specjalne - warsztaty pozwalające odkryć, co kryje się w stawach i jeziorach pod powierzchnią oraz tor przeszkód ze ścianką wspinaczkową. W czasie wiosennej przerwy szkolnej (5-20 kwietnia) centrum będzie odwiedzał Mr Heron i Sir Rabbit (postaci z angielskich bajek).

Gdzie: WWT London Wetland Centre, Barnes, SW13

Kiedy: Codziennie 9.30 - 18.00

Wstęp: Doośli L8.75, dzieci do lat 4 za darmo, powyżej L4.95, rodzina L21.95.

Info: www.wwt.org.uk

Chessington World of Adventures

Rodzinny park rozrywki, pełen atrakcji dla najmłodszych. Tu można zmienić się w prawdziwego pirata, odwiedzić Dziki Zachód, spotkać wampira Drakulę i stanąć oko w oko ze smokiem. W parku znajduje się również ZOO oferujące takie atrakcje jak karmienie pingwinów. Nowością tej wiosny jest centrum podwodne, w którym dzieci mogą przespacerować się tunelem biegnącym w środku oceanu. No, prawie, ale wrażenie jest i tak nieziemskie.

Gdzie: Leatherhead Road, Chessington KT9 2NE

Kiedy: Codziennie 10.00 - 18.00

Wstęp: dorośli i dzieci powyżej 12 lat od L23, młodsze dzieci od L16 (ceny biletów kupowanych online)

Info: www.chessington.co.uk

City Farms


W Londynie znajduje się kilka miejsc, w których dzieci mogą doświadczyć uroków wiejskiego życia: nakarmić małe owieczki z butelki, wrzucić krowom siano, nasypać ziarna dla kurczaków, przejechać się na kucyku czy dowiedzieć się, jak doi się krowę. Wybierz farmę najbliższą twojemu miejscu zamieszkania.

Gdzie: Vauxhall City Farm, Tyers Street, Lambeth, London SE11 5JE

Mudchute Farm and Park, Pier Street, London E14 3HP

Spitalfields City Farm, Weaver Street, London E1 5HJ

Hackney City Farm, 1A Goldsmiths Row, London E2 8QA

Kentish Town City Farm, 1 Cressfield Close, London NW5 4BN

Wstęp: Darmowy

Więcej adresów i godziny otwarcia: www.london-footprints.co.uk/visitfarms.htm

Whipsnade ZOO

Na 600 akrach mieszka tu ponad 2.500 dzikich zwierząt, wśród nich lwy, tygrysy i żyrafy. Tej wiosny w Whipsnade ZOO dzieci mogą obejrzeć małego słonika, który właśnie przyszedł tu na świat i z niezwykle rzadkiego niemowlaka białego nosorożca. Biegające na wolności zwierzęta można podziwiać z parowej kolejki Jumbo Express, albo z okien własnego samochodu.

Gdzie: Whipsnade Zoo, Luton, Bedfordshire, LU6 2LF

Kiedy: Codziennie 10.00 - 17.00

Wstęp: Dorośli L14.50, dzieci L11, billet rodzinny L45.50

Info: www.zsl.org/zsl-whipsnade-zoo

www.londyn.gazeta.pl

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę