MenuKarnawał Notting Hill znika z ulic Londynu

  • Napisane przez  goniec.com
Karnawał Notting Hill znika z ulic Londynu

Tegoroczny Karnawał Notting Hill nie odbędzie się na ulicach stolicy.

Organizatorzy powiedziali, że z powodu braku czasu na przygotowanie uczestników i ryzyka odwołania, postanowili reprezentować fiestę w inny sposób. Trzydniowa impreza uliczna, która odbywa się w zachodnim Londynie od 1966 roku, zwykle przyciąga około dwóch milionów ludzi.  W ubiegłym roku pierwszą cyfrową wersję wydarzenia poprowadzili prezenterzy radiowi DJ Ace i Remel London. Nadawany był na czterech kanałach w sierpniowy weekend świąteczny.

Dyrektor wykonawczy Matthew Phillip powiedział, że decyzja nie była łatwa, ale była odpowiedzialnym wyborem. „Planowaliśmy i rozważaliśmy sytuację przez cały rok, ale doszliśmy do punktu, w którym nie jesteśmy pewni, czy będzie można bezpiecznie przebywać na ulicach pod koniec sierpnia” – powiedział. 

W okresie poprzedzającym święta państwowe odbędą się mniejsze wydarzenia, w których można będzie ograniczyć i kontrolować liczbę widzów, a także będą dostępne oferty online. Decyzja o wycofaniu imprezy z ulicy wynika z rozszerzenia przez rząd restrykcji Covid w Anglii. Wszelkie prawne ograniczenia dotyczące kontaktów społecznych miały zostać zniesione od 21 czerwca zniesie. Jednak rząd zdecydował się przełożyć to do 19 lipca.

Pełne szczegóły alternatywnych aranżacji karnawału zostaną opublikowane bliżej tego czasu. Najnowsze wydarzenia zostaną ogłoszone w mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

Karnawał Notting Hill

  • Wydarzenie odbywa się podczas sierpniowego holiday bank w Notting Hill, Westbourne Park i części Kensington
  • Spektakl muzyki, tańca, jedzenia i picia jest zakorzeniony w kulturze karaibskiej 
  • W ciągu ostatnich 55 lat stał się drugim co do wielkości karnawałem na świecie, po tym, który odbył się w Rio de Janeiro
  • Wydarzenie ma na celu „promowanie jedności i zbliżanie ludzi w każdym wieku”
  • Pierwszy festiwal zorganizowała Rhaune Laslett , która mieszkała w Notting Hill i chciała podkreślić i uczcić różnorodność w swoim regionie. (Źródło: bbc.com)
Powrót na górę