MenuAnglia: Kiedy będzie kolejna aktualizacja podróży?

Anglia: Kiedy będzie kolejna aktualizacja podróży?

W Anglii wznowiono wakacje, ale podróżni mogą udać się tylko do wybranych krajów z zielonej listy.

Większość innych krajów znajduje się na bursztynowej liście, gdzie podróżowanie jest technicznie dozwolone, ale wycieczki podlegają surowym zasadom kwarantanny i testów. Zasady dotyczące tej listy krajów, która obejmuje Chorwację, Francję i Hiszpanię , wprawiły w zakłopotanie nawet ministrów rządów Tymczasem czerwona lista, która obejmuje Indie i Argentynę, jest oficjalnie poza zasięgiem.

Listy są aktualizowane co trzy tygodnie, co oznacza, że kolejny przegląd  odbędzie się 7 czerwca. Niewykluczone, że więcej krajów zostanie dodanych  do zielonej listy w tym dniu, chociaż nie wiadomo dokładnie, które z nich zostaną objęte. 

Popularne miejsca docelowe, takie jak Francja, Grecja i Hiszpania, są obecnie niedostępne dla Brytyjczyków i wydają się, że pozostaną poza zieloną listą.  Epidemiolog, profesor Neil Ferguson, powiedział programowi BBC Radio 4 Today, że ograniczenia w podróżowaniu zależą od tego, co próbowano osiągnąć. "Oczywiście, jeśli chcemy powstrzymać pojawienie się jakichkolwiek nowych wariantów, prawdopodobnie tego rodzaju strategie, które przyjmują Tajwan, Nowa Zelandia i Australia, są tym, co musimy tutaj wdrożyć, ale nie jestem pewien, czy większość populacji by to zrobiła. Popieram to - powiedział. „Myślę, że w tej chwili mamy strategię polegającą na zmniejszaniu ryzyka, ale nie na jego eliminowaniu” - dodał. (Źródło: metro.co.uk)

Ostatnio zmienianysobota, 29 maj 2021 12:21
Powrót na górę