Menu[CAŁY W LICZBACH] Łukasz Fabiański – z pokorą na piłkarskie szczyty

  • Napisane przez  laczynaspilka.pl
[CAŁY W LICZBACH] Łukasz Fabiański – z pokorą na piłkarskie szczyty

18 kwietnia swoje 36. urodziny obchodzi Łukasz Fabiański – jeden z najbardziej lubianych piłkarzy drużyny narodowej i uczestnik czterech międzynarodowych turniejów. Z tej okazji przedstawiamy najważniejsze liczby związane z 55-krotnym reprezentantem Polski.

2 – tyle trofeów w futbolu klubowym na poziomie krajowym ma na koncie. Z Legią Warszawa wywalczył mistrzostwo Polski (2006), a z Arsenalem FC Puchar Anglii (2014).

2 – w tylu ligach dotąd występował. Oprócz polskich boisk, był i jest także piłkarzem w lidze angielskiej.

4 – w tylu turniejach finałowych międzynarodowych imprez dotąd uczestniczył. Dwukrotnie znalazł się w kadrze na mistrzostwa świata (2006, 2018) oraz mistrzostwa Europy (2008, 2016).

5 – w tylu meczach na międzynarodowych turniejach wystąpił. Podczas EURO 2016 zagrał przeciwko Niemcom, Ukrainie, Szwajcarii i Portugalii, natomiast w trakcie mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku wystąpił w potyczce z Japonią.

10 – barwy tylu klubów dotąd przywdziewał. Na poziomie juniorskim występował w Polonii Słubice i MSP Szamotuły, a jako senior grał dla Lubuszanina Drezdenko, Sparty Brodnica, Mieszka Gniezno, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Arsenalu FC i Swansea City. Obecnie jest zawodnikiem West Ham United.

36 – tyle lat 18 kwietnia 2021 roku kończy Łukasz Fabiański. Urodził się tego dnia 1985 roku w Kostrzynie nad Odrą.

55 – tyle meczów w reprezentacji Polski dotąd rozegrał. Zadebiutował w niej 28 marca 2006 roku w starciu z Arabią Saudyjską.

Powrót na górę