MenuPogrzeb księcia Filipa. Jego trumna zostanie przeniesiona

  • Napisane przez  goniec.com
Pogrzeb księcia Filipa. Jego trumna zostanie przeniesiona

17 kwietnia odbył się pogrzeb księcia Filipa, w którym brali udział wyłącznie najbliżsi członkowie rodziny zmarłego. Kameralna uroczystość miała miejsce w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, a trumna z ciałem została złożona w znajdującej się tam krypcie.

Mąż królowej Elżbiety II spocznie jednak na stałe w innym, bardziej zaszczytnym miejscu. Na oficjalne przeniesienie trzeba poczekać aż do zaistnienia smutnych dla Brytyjczyków okoliczności. Według doniesień "The Telegraph" Królewska Krypta w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, w której został pochowany książę Filip, nie jest ostatecznym miejscem jego spoczynku. Trumna z ciałem zmarłego zostanie z czasem przeniesiona do Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, w której znajdują się groby między innymi rodziców królowej Elżbiety II. Przeniesienie nastąpi w momencie śmierci panującej aktualnie monarchini. Książę Filip spocznie wówczas obok swojej żony.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia (zaledwie dwa miesiące przed setną rocznicą urodzin). Przypomnijmy, że ceremonia pogrzebowa została zorganizowana według jego wcześniejszych zaleceń. Uroczystość nie miała charakteru państwowego, a ze względu na pandemię koronawirusa brało w niej udział jedynie 30 członków rodziny królewskiej, w tym mieszkający na co dzień w Kalifornii książę Harry. Żałobnicy pojawili się na pogrzebie w eleganckich, czarnych garniturach i garsonkach, a ciało męża królowej złożono w trumnie z ekologicznej wełny. (Źródło: gazeta.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę