Logo
 Wydrukuj tę stronę

W końcu! Zostaje wznowiona nauka jazdy

W końcu! Zostaje wznowiona nauka jazdy

Nauka jazdy może zostać wznowiona w Anglii i Walii 12 kwietnia, potwierdził sekretarz transportu. Grant Shapps powiedział, że testy na prawo jazdy zostaną wznowione 10 dni później 22 kwietnia.

Agencja ds. Standardów Kierowców i Pojazdów (DVSA) będzie oferować więcej testów i egzaminatorów, w tym w weekendy i święta państwowe, „tak, aby wielu uczniów mogło przystąpić do egzaminu ze wszystkimi niezbędnymi środkami bezpieczeństwa” - powiedział Shapps. Testy i lekcje są obecnie zawieszone z powodu zasad blokady.

W Szkocji lekcje zostaną wznowione 26 kwietnia, a testy zostaną wznowione najwcześniej 6 maja. W Irlandii Północnej wszystkie lekcje jazdy i testy zostały odwołane w ramach obecnej blokady, która rozpoczęła się 26 grudnia.

Wraz z nauką jazdy samochodem, od 12 kwietnia w Anglii i Walii można wznowić lekcje jazdy ciężarówką i minibusem oraz egzaminy teoretyczne na prawo jazdy. Wszystkie testy można teraz zarezerwować online.

Pandemia spowodowała zakłócenia w nauce jazdy wielu ludzi, a lekcje i testy zostały odwołane w całej Wielkiej Brytanii. Około 2,97 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii w wieku 16-25 lat posiada pełne prawo jazdy, w porównaniu z 3,32 miliona osób w marcu 2020 roku. To najmniejsza suma od co najmniej listopada 2012 r., wynika z analizy rekordów Agencji ds. Licencji Kierowców i Pojazdów (DVLA) przeprowadzonej przez agencję prasową PA. (Źródło: bbc.om)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Ostatnio zmienianyczwartek, 08 kwiecień 2021 10:23

Zobacz także:

Najnowsze od Karolina Barełkowska

© Goniec.com