Logo
 Wydrukuj tę stronę

IBB Polonia szuka młodych talentów do akademii Pro Volley

IBB Polonia szuka młodych talentów do akademii Pro Volley

Stworzony w 2020 siatkarski ośrodek szkoleniowy w Londynie rozpoczyna nabór na kolejny rok szkolny. Unikatowy program edukacyjny ma na celu zapewnienie młodzieży bezpłatnej edukacji w szkole średniej wraz z profesjonalnymi, codziennymi treningami siatkarskimi. Akademia „Pro Volley” powołana przez IBB Polonię Londyn oraz fundację Future Stars skierowana jest do szesnastolatków z całej Anglii. Kadra szuka młodych talentów, które w przyszłości będą miały szansę na zagraniczne uniwersyteckie stypendia czy profesjonalne kontrakty w najlepszych ligach zawodowych w Europie.

Nastolatkowie w Londynie powrócili właśnie do szkół po długim lockdownie wprowadzonym przez brytyjski rząd. Akademia Pro Volley także zakończyła zajęcia online i od poniedziałku, 8 marca stacjonarnie uczęszcza na lekcje i treningi siatkarskie. Plan na nadchodzące miesiące jest ambitny. Przed wakacjami trenerzy chcą zorganizować mecze sparingowe z innymi szkołami i zapewnić jak największy sportowy progres swoim wychowankom.

Dodatkowo kadra nauczycielska zajmie się teraz procesem rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/22. Właśnie ruszył nabór do programu, który skierowany jest zarówno do chłopców, jak i dziewczyn w wieku szesnastu lat. W ramach edukacji w „Pro Volley” uczniowie będą uczęszczać na lekcje przygotowujące do brytyjskiej matury – programie BTEC poziom 3 oraz A-levels. Oprócz tego w planie lekcji znajdzie się kilkanaście godzin zajęć siatkarskich – praktycznych na boisku i w siłowni oraz techniczno-teoretyczne w postaci analiz wideo. Elementy szkoleniowe są dopracowywane w sposób, który ma umożliwić młodzieży otwarcie drzwi do wymarzonych uczelni wyższych na całym świecie.

Szkoła dla rekrutowanych obecnie uczniów rozpocznie się we wrześniu 2021 roku i potrwa dwa lata. Bez względu na to jak w kolejnych miesiącach będzie wyglądała sytuacja pandemiczna młodzieży, która dołączą do akademii zostaną zagwarantowane lekcje zaadaptowane do określonych warunków. Trenerzy w tym roku udowodnili, że nawet przez internet są w stanie uczyć siatkówki.

Liczba miejsce w akademii jest ograniczona. Grupa złożona z kilkunastu uczniów i uczennic pozwoli w efektywny sposób prowadzić lekcje i dać wszystkim nastolatkom miejsce w składzie podczas udział w różnego rodzaju rozgrywkach na szczeblu krajowym (Akademickich i Młodzieżowych Mistrzostwach Anglii) czy międzynarodowym. Dodatkowo pozwoli to na współpracę na linii uczeń-rodzić-trener, by omawiać progres i indywidualne cele wychowanka.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie http://provolley.london. W przypadku zainteresowania edukacją w Pro Volley Academy lub uzyskaniem dodatkowych informacji młodzi siatkarze, ich rodzice lub opiekunowie proszeni są o kontakt na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Rok szkolny jeszcze trwa, ale już teraz możemy mówić, że pierwszy rok działania akademii jest dla nas sukcesem. Efektywnie prowadziliśmy zajęcia nawet w czasach lockdown’u, mamy pierwsze wygrane mecze na swoim koncie oraz powołania do kadry narodowej. Od 8 marca uczniowie „Pro Volley” prawdopodobnie jako jedyni będą mogli trenować siatkówkę halową, ponieważ siatkarskie zajęcia pozaszkolne nie zostały jeszcze odmrożone. Mam nadzieję, że te sukcesy, które osiągnęliśmy w szybkim tempie będą dodatkową zachętą dla młodzieży, aby dołączyć do procesu rekrutacyjnego. Czekamy na kolejne nieoszlifowane diamenty i nie możemy się doczekać, by razem z nimi rozpocząć walkę o ich marzenia – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

 Powołanie akademii od początku było bardzo perspektywiczne. Mimo trudnego, pandemicznego roku pokazaliśmy, że akademia stawia sobie za nadrzędny cel rozwój sportowy i edukacyjny swoich podopiecznych. Wychowankowie już po kilkunastu tygodniach trenowania, wygrywali mecze sparingowe, a w grudniu trzech z nich dostało powołania do reprezentacji Anglii w kategorii U-18. W tym roku ponownie skupiamy się na tym, by znaleźć młodzież z odpowiednim nastawieniem i potencjałem siatkarskim. Czekamy na zgłoszenia i wspólne zajęcia! Zapraszamy! – powiedział trener akademii i pierwszy trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

 Pierwszy rok działalności akademii potwierdził, że jest to przemyślany, dobrze opracowany projekt, który od samego początku daje widoczne, mierzalne rezultaty. Młodzież zrekrutowana w 2020 roku bardzo szybko mogła zauważyć efekty ciężkiej pracy naszych trenerów oraz nauczycieli, ale przede wszystkim ich własnej. Model „Pro Volley” daje młodym adeptom możliwość korzystania z doświadczenia i umiejętności kadry trenerskiej najlepszego klubu siatkarskiego w Anglii, otworzenia sobie drogi do seniorskiej profesjonalnej siatkówki, dbając tym samym o zaplecze edukacyjne. Liczę, że w tym roku do akademii dołączą kolejni młodzi i ambitni adepci siatkówki, o których w przyszłości usłyszy sportowy świat. Trzymam kciuki za rekrutację, a nastolatków i ich rodziców lub opiekunów zapewniam, że sukcesy naszych wychowanków są też naszymi sukcesami, dlatego nie osiadamy na laurach i z roku na rok podnosimy sobie poprzeczkę! – powiedział Jacek Ambroży, główny udziałowiec IBB Polonii Londyn oraz IBB Builders Merchants.

Pro Volley Academy – akademia siatkarska powołana przy współpracy IBB Polonii Londyn oraz fundacji Future Stars, działająca od września 2020, unikat w angielskim systemie edukacyjnym skierowany do szesnastolatków. Rekrutuje młodzież grającą w siatkówkę na poziomie zaawansowanym, która zdała brytyjski egzamin GCSE lub jego zagraniczny odpowiednik. Treningi i lekcje odbywają się w Northolt High School w zachodnim Londynie. Celem akademii jest zapewnienie zajęć lekcyjnych przygotowujących do brytyjskiej matury oraz systematycznych treningów siatkarskich pozwalających na przygotowanie wychowanków do seniorskiej kariery.

Zajęcia siatkarskie w akademii prowadzą trenerzy IBB Polonii Londyn – Vangelis Koutouleas i Dominik Żmuda.

Vangelis Koutouleas – Grek z dużym dorobkiem trenerskim na poziomie seniorskim – z powodzeniem zajmował się też szkoleniem młodzieży. Podczas trzyletniej pracy w Leaf Academy w Bournemouth, jednym z głównych ośrodków siatkarskich w Anglii, wyszkolił kilkoro osiągających sukcesy zawodników.

Dominik Żmuda przez trzy lat trenował juniorów w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, jednym z czołowych ośrodków szkolenia młodzieży w Polsce, z którymi za każdym razem docierał do finału mistrzostw kraju juniorów. Jego wychowankowie są aktualnie czołowymi zawodnikami PlusLigi oraz pierwszej polskiej ligi.

Zobacz także:

© Goniec.com