Logo
 Wydrukuj tę stronę

Legendy angielskiej piłki w studiu POSK Online przed meczem Anglia - Polska

Legendy angielskiej piłki w studiu POSK Online przed meczem Anglia - Polska Matthew Carnazza/POSK Online

Legendy reprezentacji Anglii w piłce nożnej Gary Lineker i Les Ferdinand oraz eksperci z Anglii i Polski wezmą udział w specjalnym poniedziałkowym programie POSK Online przed środowym meczem eliminacji mistrzostw świata na Wembley. 

Środowy pojedynek – nazywany przez niektórych „derbami Anglii” z racji licznej polskiej społeczności – będzie dwudziestym meczem pomiędzy reprezentacjami obu państw. W trakcie wyjątkowego programu POSK Online, który zostanie po raz pierwszy wyemitowany w poniedziałek i będzie dostępny do odtworzenia na kanale POSK na YouTube także w kolejnych dniach, eksperci omówią dotychczasową historię i wspomną najważniejsze starcia „Biało-Czerwonych” z drużyną „Trzech Lwów”. 

Dziennikarze Ryan Hubbard (autor książki „From Partition to Solidarity: The First 100 Years of Polish Football”) oraz Neil Fredrik Jensen (“Mittel”) przypomną mecze, które na lata zapadły w pamięci piłkarskich kibiców: od pierwszych spotkań w 1966 roku przez legendarny remis na Wembley w 1973 roku i bolesną porażkę w Meksyku w 1986 roku do ostatnich pojedynków na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2012 roku i londyńskim Wembley w 2013 roku. 

O wspomnieniach z rywalizacji z Polakami opowiedzą też byli napastnicy Anglii Gary Lineker oraz Les Ferdinand, którzy skutecznie trafiali do siatki „Biało-Czerwonych”. 

W drugiej części programu Przemysław Soczyński (koordynator skautów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Wielkiej Brytanii) i Emil Kot (dyrektor skautingu Wisły Płock i trener Balham FC) opowiedzą o tym, jak kluby i federacje piłkarskie w obu krajach monitorują tysiące polskich dzieci urodzonych w Anglii i grających w lokalnych szkółkach i klubach. Obaj podadzą także parę nazwisk zawodników i zawodniczek, o których w najbliższych latach może być głośno. 

O rosnącym zainteresowaniu polsko-brytyjskim pokoleniem piłkarzy opowie też dziennikarz Daily Mirror, John Cross, który zdradzi również swoje największe wspomnienia z lat opisywania meczów Anglików. 

Choć kibiców obu reprezentacji zabraknie w środę na Wembley to Kris Temple, spiker tego legendarnego stadionu, spróbuje odtworzyć atmosferę piłkarskiego święta i przywita wirtualnie sympatyków „Biało-Czerwonych” przed telewizorami. 

Program - w całości w języku angielskim - poprowadzi Robert Błaszczak. Producentem programu jest Jakub Krupa, a za realizację odpowiada zespół: Zubair Dhalla, Matthew Case i Matthew Carnazza.

Transmisja będzie dostępna bezpłatnie na stronie stronie internetowej POSK www.posk.org oraz na profilu POSK w serwisie YouTube (POSK Polish Centre), gdzie program będzie także dostępny do późniejszego odtworzenia. Wydarzenie na Facebooku jest dostępne pod tym adresem.

W skrócie:
England v Poland: The Story

Poniedziałek, 29 marca, 19:30 czasu angielskiego | w języku angielskim
Bezpłatnie na posk.org i na YouTube POSK Polish Centre
Trailer: TUTAJ
Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Gdzie obejrzeć mecz?

Zobacz także:

© Goniec.com