MenuŚcieżka do brytyjskiego obywatelstwa. Poznajcie historię Iwony

Ścieżka do brytyjskiego obywatelstwa. Poznajcie historię Iwony

Wraz z początkiem bieżącego roku w Wielkiej Brytanii i UE weszły w życie nowe przepisy związane z brexitem, które wpłyną na zasady imigracji i podróżowania, w tym na zasady osiedlania się, pracowania i studiowania w Wielkiej Brytanii.

Dla osób z UE, które osiedliły się w Wielkiej Brytanii przed 2021 rokiem, przepisy imigracyjne nie zmienią się do czerwca tego roku. Jednak od czerwca, aby pozostać w kraju, może okazać się, że obywatele UE będą zobowiązani ubiegać się o status osoby osiedlonej (EU Settlement Scheme). Po upływie 12 miesięcy od otrzymania status osoby osiedlonej można ubiegać się o obywatelstwo brytyjskie, co wiąże się z koniecznością zdania testu z języka angielskiego.
Iwona jest specjalistą ds. płac i mieszka w Manchesterze. Postanowiła osiedlić się w Wielkiej Brytanii wraz ze swoim brytyjskim mężem i obecnie jest w trakcie ubiegania się o obywatelstwo brytyjskie. Osoby ubiegające się o obywatelstwo muszą udowodnić, że znają język angielski na poziomie co najmniej B1. Iwona do zorganizowania egzaminu z angielskiego skorzystała z usług PTE Home.

Jak oceniasz usługi PTE Home?
Usługi PTE Home są na naprawdę na wysokim poziomie. Ich ośrodek egzaminacyjny jest łatwo dostępny, a personel go obsługujący jest bardzo przyjazny i pomocny.
Próbne pytania egzaminacyjne pomogły mi doskonale przygotować się do egzaminu.

Sprzęt w centrum egzaminacyjnym działa bez zarzutów. Wyposażenie sali egzaminacyjnej jest wygodne, a atmosfera w niej panująca bardzo przyjazna. Przed wejściem do sali egzaminacyjnej mogłam porozmawiać z innymi zdającymi.

Zawsze interesowała mnie brytyjska kultura, dlatego przyjechałam tutaj, aby jej doświadczyć. Uwielbiam Wielką Brytanię i nie wyobrażam już sobie, żebym mogła mieszkać gdzieś indziej.

Zdany egzamin ze znajomości angielskiego z PTE Home umożliwi mi sprawne złożenie wniosku o obywatelstwo brytyjskie. W przyszłości, jeśli otrzymam obywatelstwo, założę własną firmę.

O PTE Home

Coraz więcej Polaków, takich jak Iwona, wybiera PTE Home jako usługodawcę egzaminu ze znajomości angielskiego przy ubieganiu się o obywatelstwo brytyjskie? Oto powody:

• Egzaminy ze znajomości angielskiego PTE Home B1 ma formę elektroniczną, jest bezpieczny i ma zatwierdzenie brytyjskiego rządu do wniosku o obywatelstwo.

• Egzamin PTE Home zajmuje mniej niż 30 minut.

• PTE Home jest egzaminem na zaliczenie, który ocenia tylko dwie umiejętności – mówienie i słuchanie.

• Egzamin składa się z około 30 pytań. Osoby przystępujące do egzaminu proszone są o powtórzenie zdań, opisanie zdjęcia i udzielenia na głos odpowiedzi na pytania testujące zrozumienie treści odsłuchanego nagrania audio.

• Egzamin odbywa się w ośrodku egzaminacyjnym Pearson na komputerze z użyciem zestawu słuchawkowego - czyli bez udziału egzaminatora. Pozwala to zachować obiektywizm i bezpieczeństwo podczas pandemii.

• Egzamin PTE Home można zdawać również na poziomie A1 lub A2 w zależności od wymagań procedury ubiegania się o wizę brytyjską.

Dowiesz się więcej na temat egzaminu PTE Home tutaj.

Łatwa rezerwacja i szybkie wyniki
Egzamin PTE Home można zarezerwować online z wyprzedzeniem do 24 godzin. Egzamin jest oceniany automatycznie i otrzymasz jego wynik w ciągu 48 godzin. Wyniki przedstawiane są na arkuszu, który zawiera informację czy egzamin został zaliczony, czy nie.

Oferujemy materiały i wsparcie dla osób przygotowujących się do egzaminu
Wypełnianie wniosków o wizę lub obywatelstwo może okazać się stresujące. PTE Home wspiera osoby przygotowujące się do egzaminu, oferując doskonałą obsługę klienta online i w swoich centrach egzaminacyjnych.
Online znajdziesz bardzo dużo bezpłatnych materiałów przygotowawczych dla osób zdających egzamin, w tym bezpłatny kurs online oraz podręcznik PTE Home, które pomogą poznać zasady egzaminu.

Chcesz osiedlić się w Wielkiej Brytanii?
Niezależnie od tego, czy zamierzasz ubiegać się o status osoby osiedlonej, masz już status osoby osiedlonej, czy planujesz ubiegać się bezpośrednio o obywatelstwo brytyjskie, nigdy nie jest za wcześnie, aby pomyśleć o egzaminie PTE Home.

Dysponujemy 17 ośrodkami egzaminacyjnymi na terenie całej Wielkiej Brytanii (od Londynu po Edynburg). Ośrodki pozostają otwarte pomimo pandemii i przestrzegamy w nich wszystkich środków bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej tutaj o tym, jakie zasady stosujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom zdającym egzaminy i pracownikom.

Chcesz przystąpić do egzaminu? Dowiedz się jak zarezerwować termin egzaminu PTE Home.

Powrót na górę