MenuWjazd do Wielkiej Brytanii. Wiadomo, od kiedy obowiązywać będzie test na Covid

  • Napisane przez  goniec.com
Wjazd do Wielkiej Brytanii. Wiadomo, od kiedy obowiązywać będzie test na Covid

Nowa zasada, która wymaga od podróżujących z zagranicy negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19 przed wjazdem do Anglii, wejdzie w życie w ten piątek. Rząd ogłosił, że pasażerowie podróżujący statkiem, pociągiem lub samolotem będą musieli zdać egzamin na 72 godziny przed opuszczeniem kraju wylotu od 4 rano w dniu 15 stycznia.

Dowód negatywnego wyniku należy przedstawić przewoźnikowi przy wejściu na pokład, a brytyjskie siły graniczne przeprowadzą również wyrywkowe kontrole przylotów. Nieprzestrzeganie zasad spowoduje natychmiastową karę grzywny w wysokości 500 funtów, a także zostanie obciążony operator, który przewoził osobę. Osoby przybywające do Anglii nadal podlegają 10-dniowej kwarantannie, nawet po wejściu w życie nowej procedury. Obywatele Wielkiej Brytanii, którzy uzyskali wynik pozytywny, nie mogą podróżować i muszą postępować zgodnie z lokalnymi wytycznymi kraju przyjmującego oraz skontaktować się z najbliższym konsulatem, jeśli potrzebują wsparcia. Ta sama zasada ma zostać wprowadzona w Walii i Szkocji, chociaż żadna data nie została potwierdzona. Ministrowie mają ogłosić w najbliższych dniach. Następuje po tym, jak rząd został oskarżony o pozostawienie „znacznej luki w obronie narodu” przed wirusem poprzez opóźnienie wprowadzenia nowej zasady. Wielka Brytania zgłosiła swój pierwszy przypadek koronawirusa w styczniu ubiegłego roku, co oznacza, że ​​rząd czekał prawie rok na wprowadzenie rozporządzenia.


Minister ds. Rozmieszczenia szczepionek Covid, Nadhim Zahawi, stwierdził w zeszłym tygodniu, że „prawie bezcelowe” byłoby badanie ludzi na granicy, „ponieważ ta osoba może nie wykazywać żadnych objawów”. W oświadczeniu wydanym w poniedziałek minister transportu Robert Courts powiedział: „Jeśli pasażer przyjedzie do Anglii bez negatywnego wyniku testu przed odlotem, zostanie ukarany grzywną. Zmienimy międzynarodowe przepisy dotyczące podróży, tak aby kary, począwszy od 500 GBP, mogły być nakładane na pasażerów, którzy nie przestrzegają przepisów”. Dodał: „Środki prawdopodobnie będą obowiązywać do końca obecnego okresu blokady, chociaż przegląd zostanie przeprowadzony przed końcem tego okresu. ”. Nowe przepisy dotyczące podróży w Anglii dotyczą prawie wszystkich krajów na świecie - w tym tych znajdujących się na liście korytarzy podróży. (Źródło: metro.co.uk) 

Powrót na górę