MenuWielka Brytania: Dodano kolejne państwa do listy korytarza podróży

  • Napisane przez  goniec.com
Wielka Brytania: Dodano kolejne państwa do listy korytarza podróży

Sri Lanka i Izrael zostały dodane do brytyjskiej listy korytarzy podróży. Sekretarz Transportu Grant Shapps ogłosił, że na liście znajdują się również Namibia, Rwanda i Urugwaj.

Jest to pierwszy przypadek dodania krajów afrykańskich do listy korytarzy podróży. Żadne miejsca docelowe nie zostały usunięte w tym tygodniu.

Osoby przybywające do Anglii, Walii i Irlandii Północnej z wysp Bonaire, Saint Eustatius, Saba oraz z Marianów Północnych i Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych będą również zwolnione z wymogu 14-dniowej kwarantanny od godziny 4 rano w sobotę. Departament Transportu (DfT) powiedział, że dodatki są spowodowane „spadkiem ryzyka koronawirusa w tych krajach”. Podróże rekreacyjne są obecnie zakazane na mocy drugiej blokady krajowej w Anglii, co ogranicza wpływ polityki kwarantanny.

Szkocja nie dokona żadnych zmian w swoich korytarzach podróży w tym tygodniu, „biorąc pod uwagę ich obecną sytuację wewnętrzną”, powiedział DfT. Zwolnienie z kwarantanny dotyczy całego Izraela i Jerozolimy. W przypadku okupowanych terytoriów palestyńskich uwzględniono tylko Wschodnią Jerozolimę.

Paul Charles, dyrektor generalny konsultantów ds. Podróży Agencja PC z zadowoleniem przyjęła to ogłoszenie. Powiedział: „Rząd słusznie wysłuchał pilnych wezwań do otwarcia korytarzy do Afryki. Rynek brytyjski jest kołem ratunkowym dla wielu krajów afrykańskich, które polegają na istotnych wydatkach na turystykę, aby rozwijać swoje społeczności. Rwanda wykonała niesamowitą pracę, skutecznie testując swoich ludzi i ograniczając przypadki Covid do minimum. Zwiększyłoby to pewność rezerwacji i pomogłoby wielu osobom ponownie spotkać się z przyjaciółmi i rodziną za granicą”. Oczekuje się, że rząd ujawni system umożliwiający podróżnym zwolnienie z kwarantanny, jeśli uzyskają negatywny wynik testu na koronawirusa około pięć dni po przybyciu do Wielkiej Brytanii. (Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę